дивись.info

Які свята відзначають 18 квітня (іменини, народні прикмети) 

Які свята відзначають 18 квітня (іменини, народні прикмети) 

ІА Дивись.info склала добірку свят і важливих подій, які відзначають 18 квітня в Україні і світі.

Свята та події 18 квітня

Міжнародний день пам’ятників та історичних місць. Міжнародний день пам’ятників та історичних місць відзначається 18 квітня. Це свято проходить під девізом збереження пам’яток та інших видатних місць, які несуть в собі історичну цінність для суспільства.

18 квітня у Міжнародний день пам’яток та історичних місць в Україні щорічно відзначається День пам’яток історії та культури.

Кожного року перед Великоднем західні християни відзначають Страсний четвер або Чистий четвер, який припадає на Страсний тиждень.

Одним з головних звичаїв Великого четверга можна назвати спогад про Тайну Вечерю та Святе Причастя. У Чистий четвер прийнято правити кафедральну службу, яка покликана освятити світ. А самі священики в цей день оновлюють обітниці.

Таємній Вечері присвячується окрема меса в день Великого четверга. Її обов’язковою частиною є обмивання ніг парафіян, яке проводять священики. Саме принесенням Святих Дарів (хліба і вина). Їх зберігають у каплиці до наступного дня. Цей обряд символізує події, пов’язані з арештом і взяття Христа під варту.

На Великий четвер у західних християн прийнято освячувати хліб і вино, яким причащаються на Пасху.

Іменини 18 квітня

Цього дня іменини святкують: Георгій (Юрій), Марк (Марко, Маркіян), Микола, Олексій, Платон, Семен

Народні прикмети

Старалися 18 квітня (день Федула) повністю провітрити житло, влаштовуючи протяги і дозволяючи теплим вітрам проникнути всередину. Вітер виганяв бісів і переполохи. Переполохом називали хворобу, яку отримували внаслідок впливу злого вітру. Вірили, що людина може підхопити цю хворобу уві сні. Зображували Переполох у вигляді живої істоти. Знахарі займалися лікуванням цього захворювання.

Зазвичай день Федула пов’язували з приходом теплих днів. Казали: “Прийшов Федул – теплий вітер подув, вікна відчинив, хату без дров натопив”. Свято 18 квітня в старовину називали по-різному: Федул-вітрогон, Федора, Федора-анемона і т.д. Вважалося, що 18 квітня зима остаточно тікала геть. Сам день може бути дощовим або теплим. Спостерігали за природними явищами і прикметами, намагалися передбачити погоду на найближчий час.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.