дивись.info

На пам’ятках культурної спадщини у Львові встановлюють знак «Блакитний щит»

На пам’ятках культурної спадщини у Львові встановлюють знак «Блакитний щит»
Фото: прес-служба ЛМР

Пам’ятки культурної спадщини Львова ознаковують за міжнародним зразком.

У ЛМР повідомляють, що вчора розпочалися роботи по встановленню знака «Блакитний щит» на пам’ятках культурної спадщини в центральній частині міста. «Блакитний щит» — це є міжнародне ознакування пам’яток, прийняте Гаазькою конвенцією в 1954 році. Сьогодні такий знак використовують у різних країна світу.

Додамо, що «Блакитний щит» — це знак, який встановлюють на пам’ятках культурної спадщини у світі. Тому було прийнято рішення виконавчого комітету, згідно з яким інформаційний знак «Блакитний щит» будемо встановлювати на наших пам’ятках.

Наразі отримано 160 таких знаків.

«Розпочали встановлювати їх першочергово на будинках-пам’ятках культурної спадщини в центральній частині міста», — розповіла начальник управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.

Також за її словами, інформаційний знак «Блакитний щит» планують встановлювати на усіх будинках-пам’ятках культурної спадщини.

Нагадаємо, 29 грудня 2018 року виконавчий комітет ЛМР прийняв рішення «Про затвердження зразка інформаційного знака для розміщення на пам’ятках культурної спадщини у м. Львові». Пам’ятки архітектури у Львові ознаковуватимуть, як у всьому світі, знаком «Блакитний щит».

«Зараз на пам’ятках архітектури встановлено таблиці, погоджені наказом Міністерства культури в 2004 році. Є ще таблиці радянського зразка. Вони фактично мало чим відрізняються, тільки що «радянські» виготовлені з чавуну і їх активно крали. Новіші виготовлені з пластику. Як показав досвід, вони погано виглядають на пам’ятках. Також, коли сонце на них світить, вони вигинаються, і взагалі мало інформації несуть. Натомість «Блакитний щит» — це є міжнародне ознакування пам’яток. Воно прийняте Гаазькою конвенцією в 1954 році. Його використовують у різних країна світу. Гаазьку конференцію підписало 134 держави, в тому числі тодішня Українська Радянська Соціалістична Республіка.

Ми також говорили про це з Міністерством культури, що необхідно старі таблички поміняти і привести до міжнародного зразка. Вони погоджуються. Також ми представляли цей «Блакитний щит» на кількох конференціях, на засіданні Національно комісії у справах ЮНЕСКО, вони теж погоджуються, що настав час радянські таблички замінити”, — повідомила Лілія Онищенко.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.