дивись.info

Парубій повідомив, коли підпише мовний закон

Парубій повідомив, коли підпише мовний закон

Закон про державну мову № 5670-д буде підписаний спікером ВРУ 14 травня.

Про це заявив глава Верховної Ради Андрій Парубій під час ранкового засідання в п’ятницю, передає Еспресо.TV

“На наступному пленарному засіданні невідкладно ми розглянемо всі ці постанови, невідкладно я підпишу закон про мову, невідкладно – і про це є повна домовленість – президент Петро Порошенко підпише закон”, – повідомив Парубій.

Також він пояснив, чому не зробить цього раніше.

“Надійшло вже 4 постанови про скасування закону про українську мову, і хочу теж повідомити, що дається регламентом Верховної Ради України дві доби на внесення подібних постанов. Суть полягає в тому, що скасування цих постанов не складає для Верховної Ради ніяких труднощів, але якщо ми їх скасуємо швидше, ніж через дві доби, і закон буде підписаний швидше, ніж через дві доби, це може поставити під сумнів легітимність закону “, – додав Парубій.

Глава ВР також застеріг від порушення регламентних норм, адже це надасть можливість депутатам звернутися до Конституційного суду і оскаржити легітимність закону про мову.

“Але ми не повинні дати жодного шансу, щоб в Конституційному суді був шанс для того, щоб поставити під сумнів закон про українську мову”, – додав спікер парламенту.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.