• USD: 41.50
  • EUR: 40.90

Актуальні теми:

Підтримати

Українців закликають 8 та 9 травня доповнити одяг червоним маком

Українців закликають 8 та 9 травня доповнити одяг червоним маком

До Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні УІНП рекомендує використовувати стилізоване зображення “Мак пам’яті” та гасло “1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо”.

Про це з посиланням на офіційний сайт УІНП повідомляє Укрінформ.

“8 - 9 травня в багатьох країнах світу згадують події Другої світової війни, адже це найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей. Війна для України почалася 1 вересня 1939 р. з нападу нацистської Німеччини на Польщу. Цього дня німецька військова авіація бомбардувала Львів та інші міста. Від 17 вересня учасником Другої світової війни на боці Німеччини став Радянський Союз”, - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що агресора зупинили спільними зусиллями Об’єднані Нації. Україна зробила значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками Німеччини ціною надзвичайних втрат упродовж 1939–1945 років. Найтяжчі – демографічні, які оцінюють у 8–10 мільйонів осіб. Трагедія українського народу в роки Другої світової полягала в тому, що на час її початку він був розділений між кількома державами. Українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі інтереси і вбивати інших українців.

Сьогодні Україна, як і у роки Другої світової війни, є епіцентром протистояння агресору. Вона є важливим чинником європейської безпеки у протистоянні російській агресії.

“Український інститут національної пам’яті звертається з проханням до українців цими днями доповнити одяг червоним маком – символом пам’яті. Графічне зображення є своєрідною алюзією: воно уособлює квітку маку, водночас - і кривавий слід від кулі”, - зазначають в УІНП та рекомендують виготовляти стилізовані червоні маки з паперу або тканини та розміщувати на одязі на лівій стороні грудей, якомога ближче до серця.

Також окремо наголошується на важливості неухильного дотримання норм Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки” та неприпустимості використання комуністичної символіки під виглядом “прапора Перемоги”, а також георгіївських стрічок.

“Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, стаття 173-3, публічне використання, демонстрація або носіння георгіївської (гвардійської) стрічки чи її зображення тягнуть за собою накладення штрафу від 50 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією стрічки або предметів, що містять її зображення”, - нагадали в УІНП.

Зображення символіки та інші матеріали усі бажаючі можуть вільно і безперешкодно завантажити тут.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: