дивись.info

Держлікслужба фіксуватиме всі перевірки на відеокамеру

Держлікслужба фіксуватиме всі перевірки на відеокамеру

Пілотний проект Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками розпочнеться з травня 2019 року у Києві.

Про це повідомляє МОЗ.

Згодом нововведення запровадять по всій Україні. Це дозволить зробити перевірки більш прозорими і об’єктивними, значно знизити корупційні ризики й убезпечити інспектора від можливих провокацій з боку суб’єкта перевірки.

Уже з травня  інспектори територіальних органів Держлікслужби у Києві проводитимуть перевірки з одночасною  аудіовізуальною фіксацією. Кожна перевірка фіксуватиметься нагрудною відеокамерою (відеореєстратором). Зніматимуть не вибірково, а весь процес перевірки – від початку і до кінця.

Нагрудні відеокамери дозволяють вести відеозапис, не перешкоджаючи здійсненню господарської діяльності виробника лікарських засобів. Також сама камера оснащена GPS пристроєм для передачі чітких координат місця перевірки.

Уже нині такий підхід використовують експерти ДП «Український фармацевтичний інститут якості» (УФІЯ), яких залучає Держлікслужба до перевірки виробників лікарських засобів на відповідність вимогам належної виробничої практики. Така система фіксації процесу перевірки полегшує документування спостережень інспекторів при складанні звіту, допомагає забезпечити об’єктивність, повноту та достовірність результатів інспектування. Крім того, відеозапис може бути ефективним інструментом вирішення спірних питань, що можуть виникати під час інспектування.

Планується, що до кінця року перевірки Держлікслужби фіксуватимуться на відео в усіх областях України.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.