дивись.info

Росія прагне легітимізувати окупацію Донбасу, – Україна в ОБСЄ

Росія прагне легітимізувати окупацію Донбасу, – Україна в ОБСЄ

Росія видає свої паспорти мешканцям тимчасово окупованого Донбасу, аби легалізувати свою військову присутність на цих територіях.

Про це заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук під час засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер у Відні, передає Укрінформ.

“Цей указ є грубим порушенням принципів суверенітету, територіальної цілісності та політичної єдності України, а також потужним ударом по Мінських домовленостях. Ми рішуче засуджуємо цей акт Кремля, який у юридичному плані є недійсним та нікчемним, а також не змінить приналежність до українського громадянства жителів окупованих районів Донбасу. Очевидно, що Російська Федерація вдалася до незаконної видачі російських паспортів з метою виправдати та легітимізувати свою військову присутність на окупованих частинах Донбасу”, – заявив він.

За його словами, країни-учасниці ОБСЄ добре обізнані з тим, як Росія намагається заперечувати очевидні факти для приховання свого військового вторгнення на Донбас.

“Але зараз, з цією так званою “паспортизацією”, вона намагається створити правову основу для відкритого застосування збройних сил РФ проти України”, – наголосив Прокопчук.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.