дивись.info

Три львівські трамваї змінять маршрут, а один тимчасово перестане курсувати

Три львівські трамваї змінять маршрут, а один тимчасово перестане курсувати

У Львівській міській раді змінили схему руху трамвайних маршрутів. У мерії запевняють, що оптимізація дозволить уникнути дублювання маршрутів та знизить навантаження на транспортну інфраструктуру у центрі міста, а також задіє нові напрямки сполучення та дозволить випускати на лінії більше трамваїв.   

У «Львівелектротрансі» кажуть, що чинна схема трамвайної мережі має певні недоліки, насамперед це дублювання маршрутів.

«Наприклад, колись трамвайні маршрути №3 і 5 повністю дублювалися між собою, а також частково дублювалися №5 і 4. Тобто маршрут №5 дублював маршрути №3 і 4. Маршрут №10 на 60% дублював №2. І коли ці маршрути зустрічалися в районі НУ «Львівська політехніка», вони один за одним поверталися до Політехніки. Маршрути №1 і №9 є по суті одним маршрутом і рухаються один назустріч одному. Досить багато пасажирів, які не користуються ними щодня, не знають, який з них їде по Дорошенка, а який по Вітовського», – пояснює керівник відділу розвитку ЛКП «Львівелектротранс» Ігор Могила.

Відтак, пропонується пустити трамвай №1 за маршрутом «Залізничний вокзал — вул. Бандери — вул. Дорошенка — Погулянка».

«Це відновлення першого трамвайного маршруту,  який існував у Львові – з вокзалу через центр на Личаків. А маршрут №9 піде за схемою – Залізничний Вокзал – вул. Вітовського – вул. Франка – вул. Хмельницького – вул. Замарстинівська – вул. Торф’яна. Це дозволить усунути взаємне дублювання між маршрутами і забезпечити нові сполучення, яких досі не було. Маршрут №7 їхатиме з вулиці Шевченка на Личаківську, але не на Погулянку, а вверх на Пасічну», – розповідає Ігор Могила.

За його словами, нова схема не потребує жодних інфраструктурних змін у трамвайній колії і контактній мережі.

«Більшість маршрутів не змінюється. Натомість зменшується навантаження на інфраструктуру  на площі Ринок та вулиці Франка. Це також дозволить випускати на маршрути понад 100 трамваїв щодня», – пояснює Ігор Могила.

Тож, зміни у маршрутах виглядатимуть так:  трамвайний маршрут №1 — «Залізничний вокзал – вул. Бандери – вул. Дорошенка – Погулянка» та у зворотному напрямку;

трамвайний маршрут №9 – «Залізничний Вокзал – вул. Вітовського – вул. Франка – вул. Хмельницького – вул. Замарстинівська – вул. Торф’яна;

трамвайний маршрут №7 — «вул. Татарбунарська – вул. Шевченка – вул. Підвальна – вул. Личаківська – вул. Пасічна» та у зворотному напрямку.

Водночас через ремонти доріг задіяти сповна нову схему вдасться не відразу.

«У зв’язку з тим, що з 13 травня буде перекрито для ремонту наступну частину пл. Двірцевої, кінцеву зупинку трамвайних маршрутів №1, 4, 6 та 9 із «Залізничного вокзалу» перенесено до «ТРЦ Скриня». Також через  ремонт вул. Замарстинівської трамвайний маршрут №9 поки не має змоги курсувати до вул. Торф’яної, а буде курсувати до вул. Миколайчука. Відповідно, він повністю дублюватиме трамвайний маршрут №5. Тому з 13 травня і до завершення ремонтних робіт на вул. Замарстинівській трамвай №5 призупинить роботу. Трамвайний маршрут №5 відновить свою роботу після завершення капітального ремонту вул. Замарстинівської і курсуватиме від вул. Миколайчука до вул. Коновальця», — розповідає заступник директора з експлуатації ЛКП «Львівелектротранс» Віталій Пітула.

Нова схема трамвайних маршрутів почне діяти з 13 травня.

У «Льввівелектротрансі» обіцяють, що про зміни у маршрутах пасажири будуть поінформовані через аудіоповідомлення, які звучатимуть у трамваях. Крім цього, будуть  внесені відповідні зміни в інформаційні таблички на зупинках.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.