Порошенко призначив нового командувача ООС: що про нього відомо

236f0793-6209-4d6b-bc3b-808fb59e18c9

Президент України Петро Порошенко призначив Олександра Сирського новим командувачем Об'єднаних сил.

Про відповідне призначення гарант повідомив 6 травня у штабі ООС.

На цій посаді Сирський замінить Сергія Наєва. Наєв очолив Об'єднані сили у березні 2018 року. За час його перебування на цій посаді українські військові звільнили три населені пункти і повернули під контроль 24 квадратні кілометри окупованих територій.

Що відомо про Олександра Сирського?

До АТО Олександр Сирський був кадровим українським військовим. У 2000-х роках він командував 72 бригадою. Отримав звання генерал-майора.

Перед початком війни на Донбасі був першим заступником начальника Головного командного центру ЗСУ, брав участь у тодішніх процесах співпраці з НАТО.

З початком бойових дій Олександр Сирський став начальником штабу АТО. Був одним із головних командирів АТО під час боїв за Дебальцеве взимку 2015 року, разом з начальником Генштабу ЗСУ Віктором Муженком виїжджали до самого міста. Він же координував вихід українських військових з Дебальцева.

За бої на Дебальцевському плацдармі Олександра Сирського нагородили орденом Богдана Хмельницького ІІI ступеня, згодом він отримав завання генерал-лейтенанта.

У 2016 році Сирський очолював Об'єднаний оперативний штаб ЗСУ, який координує оперативні дії різних українських силовиків на Донбасі. У 2017 році був командиром всієї Антитерористичної операції на Сході України, яку згодом замінила Операція об'єднаних сил.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: