Які свята відзначають 7 травня (іменини, народні прикмети) 

radio-microphone

ІА Дивись.info склала добірку свят і важливих подій, які відзначають 7 травня в Україні і світі. 

ІА Дивись.info склала добірку свят і важливих подій, які відзначають 7 травня в Україні і світі. 

Свята та події 7 травня

7 травня — це День радіо. Поява цього свята нерозривно пов'язана з діяльністю видатного москальського електротехніка Олександра Попова, який одним з перших спробував перетворити електромагнітні коливання в зрозумілу ретрансляційну людську мову і таким чином створив перший прототип радіоприймача.

Настільки звичне для нас явище, як радіосигнал, ще сто років тому вважалося чимось немислимим, надприродним. Тому задовго до появи цього свята, детекторні приймачі могли дозволити собі лише небагато людей. Стрімкий розвиток радіотехнологій призвів до того, що зараз на основі перших розробок Попова створено такі революційні явища, як телебачення і мобільний зв'язок. Вони щільно увійшли в наше життя. І дякувати за ці блага цивілізації ми повинні людям, які могли б вважати своїм професійним святом День радіо.

У наш час з Днем радіо прийнято також вітати працівників телебачення, підприємств зв'язку, радіоаматорів і всіх, чия робота залежить від радіохвиль. Крім того, це свято можна вважати професійним днем радіоведучих, завдяки яким радіоефіри стали надзвичайно популярними.

День міста Івано-Франківськ. Днем заснування Івано-Франківська вважається 7 травня 1662 року, коли місто, що називалося тоді Станіславів (пол. Stanislaw), отримало Магдебурзьке право.

Іменини 7 травня

Цього дня іменини святкують: Валентин, Єлизавета, Інокентій, Леонтій, Лука, Лукіян, Микола, Сава, Сергій, Хома

Народні прикмети

День сьомого травня в народі називали по-різному: Овсій, Євсевій, Євсеїв день, Сава, Єлизавета-чудотворниця. Святих Євсеїв існує кілька. Найбільш відомі з них - той, що жив у І столітті н. е. – мученик Євсевій; Євсевія Никодмидійского стратили при імператорі Діоклетіані на початку 4 століття н. е.; Євсевій Пустельник - став пустельником, а після і преподобним.

Вважалося, що до людини в цей день приставала мука, а Єлизавета, свята покровителька цього дня, допомагала від цієї напасті позбутися. Також 7 травня людей гне до землі, і пристає різна марнота. Для позбавлення від напасті, селяни молилися і вмивалися святою водою.

Казали: "прийшов Овсій - в цей день овес відсій". Вважалося, що після 7 травня можуть наступити морози ночами. Якщо людина народжувалася 7 травня, то вважали, що у неї можуть бути здібності, що допомагають боротися зі злими силами.

У цей час починали сіяти овес на полях, хоча і говорили, що можуть бути ще морози. Селяни відзначали свято проліт - безповоротного кінця зими. Сьомого травня проводилися численні обряди, які були покликані остаточно пробудити землю і принести всім здоров'я. Прославляли Майю Златовласку. На її честь прийнято було запалювати спеціальний вогонь, який символізує повернення літніх днів. Також були поширені гцього дня хороводи, співання, інші забави. Люди 7 травня грали на народних музичних інструментах - дудці, сопілках, барабанах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: