дивись.info

З третьої спроби обрали голову Вищого антикорупційного суду

З третьої спроби обрали голову Вищого антикорупційного суду
Фото: rbk.ua

Судді Вищого антикорупційного суду під час зборів у вівторок, 7 травня, з третьої спроби обрали головою суду Олену Танасевич.

Про це повідомляє Укрінформ.

За Олену Танасевич проголосували 23 судді, за Ольгу Саландяк -10. Водночас 5 суддів не віддали свої голоси за жодного кандидата.

Таким чином, Олена Танасевич працюватиме головою суду протягом трьох років.

Як повідомлялося, суддям ВАС не вдалося з першої спроби обрати голову. Після підрахунку результатів таємного голосування виявилося, що ніхто з кандидатів не набрав необхідної кількості голосів. Зокрема, за Олену Танасевич віддали голоси 15 суддів, за Олега Павлишина -14, за Маркіяна Галібалу — 9.

Водночас кандидат має набрати не менше 20 голосів суддів із 38-ми.

У зв’язку з цим головуючий на зборах суддів Віктор Маслов поставив питання про повторне голосування. Для цього повторно внесли на голосування кандидатури суддів, що набрали найбільше голосів – Олени Танасевич і Олега Павлишина.

Під час другої спроби за Танасевич віддали свої голоси 16 суддів, за Павлишина – 15 суддів. Водночас 7 суддів не підтримали жодного кандидата.

7 травня, в Києві розпочалися збори суддів Вищого антикорупційного суду. У порядку денному – обрання голови і заступника ВАС, а також визначення персонального і кількісного складу слідчих суддів та їх професійна спеціалізація. Також має бути затверджена дата початку роботи Антикорупційного суду.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.