дивись.info

Українська вчена здійснила прорив у математиці

Українська вчена здійснила прорив у математиці

Українська вчена-математик Марина В’язовська зі своєю командою розв’язала математичне рівняння, яке вирішує, як розміщується у 8- та 24-вимірних просторах нескінченна кількість точок, що відштовхуються одна від одної.

Це називають «проривом на рівні видатних математичних відкриттів дев’ятнадцятого століття», пишуть Тексти.org.ua.

Як зазначає видання, раніше В’язовська довела, як найщільніше розмістити точки у 8- та 24-вимірних просторах, а тепер її робота стала більш «загальною».

У фізичному світі це може бути, наприклад, «нескінченний» набір електронів, які відштовхуються один від іншого з метою встановити конфігурацію якнайменшої густини. Або точки, що представляють центри довгих закручених полімерів у розчині, які намагаються не склеїтися докупи.

«Таких проблем безліч – і досі було неочевидно, що у всіх них те саме математичне розв’язання. У більшості вимірів, вважають математики, це не так. Але виміри 8 та 24 виявилися симетрично конфігурованими. Мовою математики, вони мають “універсально оптимальні” конфігурації», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що «у 2016 році В’язовська здійснила перший крок для доведення – а зараз здійснено важливіший, бо більш універсальний доказ».

Команда математиків, які здійснили прорив:

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.