дивись.info

В Україні бракує майже три тисячі суддів, – головний військовий прокурор

В Україні бракує майже три тисячі суддів, – головний військовий прокурор
Фото Микити Печеника.

Справи в українських судах рухаються доволі повільно, і одна із причин – брак суддівських кадрів. Загалом по Україні не вистачає майже три тисячі суддів.

Про це сьогодні під час візиту на Львівщині повідомив головний військовий прокурор Анатолій Матіос, коментуючи затримання колишнього командувача Нацгвардії Юрія Аллерова.

«Військова прокуратура не має  стосунку до затримання Аллерова. Йдеться про суму у декілька десятків мільйонів гривень, а це повна компетенція НАБУ. Матеріалів не знаю, доступу до провадження не маю», – сказав Анатолій Матіос.

І додав, що не робить честі держави в очах суспільства, коли очільники тих чи інших державних, військових інституцій підпадають під підозру НАБУ чи будь-якого іншого органу.

«Думаю, що завдяки резонансу, прокурори НАБУ та САП виважено, відповідно до норм закону, оцінять зібрані чи здобуті докази і підуть до українського суду. Суд дасть цьому визначення. Водночас маємо великий клопіт загалом у державі, що суди довго йдуть. Але ми маємо те, на що заслужили, оскільки бажання люструвати, реформувати  спочатку призвело до руйнації, а потім до побудови. Все молоде, нове, переформатоване важко працює. Некомплект суддівських кадрів в судах становить майже три тисячі осіб на території держави. Фізично людина не може судити цілодобово. Це буде вже не судочинство, а буде те, що було 1937 року за Радянського Союзу, коли судили троє розчерком пера і за три дні приводили вирок до виконання. Думаю, що буде так, як має бути. Є докази, значить будуть йти до суду, відстоювати позицію. Слава Богу, працює система захисту і спроможність учасників процесу відстоювати свої права через захисників», – сказав Анатолій Матіос.

Нагадаємо, генерала-полковника Юрія Аллерова затримали за підозрою у привласненні майна на суму понад 81 мільйон гривень через тиждень після того, як президент Петро Порошенко указом від 7 травня 2019 року звільнив його з посади командувача Національної гвардії України.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.