дивись.info

Зміна виборчого законодавства чи політична диктатура: у ВР надійшов законопроект Зеленського

Зміна виборчого законодавства чи політична диктатура: у ВР надійшов законопроект Зеленського

Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект про вибори.

Про це повідомив спікер ВР Андрій Парубій під час засідання Ради, інформує РБК-Україна.

Парубій заявив, що президентський законопроект змін до закону «Про вибори народних депутатів» внесений і зареєстрований в парламенті.

«Зайшов законопроект, підписаний президентом України, в апарат ВР. Я дав доручення зареєструвати його, розмножити. У депутатів має бути на руках те, за що вони будуть голосувати. Я переглядав законопроект і був розчарований. Запропонована нам система – це повністю закриті списки», – заявив Парубій.

У пояснювальній записці зазначено, що законопроект розроблений «з метою забезпечення організації підготовки та проведення виборів в Україні, а саме: здійснення закупівель товарів і послуг для таких потреб», пише bykvu.com.

«З огляду на швидкоплинність виборчого процесу і короткостроковість роботи окружних виборчих комісій, закупівлю таких товарів і послуг необхідно здійснювати невідкладно, оскільки терміни їх виготовлення і постачання є досить тривалими, що унеможливлює реалізацію виборчими комісіями довгострокових процедур закупівель у порядку, встановленому Законом України «Про державні закупівлі», – йдеться в записці.

Зокрема, пропонується визначити, що дія Закону «Про державні закупівлі» не поширюється на випадки, коли їх предметом є послуги, які закуповуються Центральною виборчою комісією під час виборчого процесу.

Крім того, щоб уникнути блокування процедур закупівель під час виборів пропонується визначити, що розгляд скарг, що стосуються закупівель виборчими комісіями товарів і послуг, не зупиняє проведення процедури закупівель і початок електронного аукціону.

Народний депутат Ігор Васюник переконаний, що поспіх може привести до партійної диктатури.

Про це нардеп написав на своїй стрінув Фейсбуку.

«Не женіть коней, президенте, в те саме політичне болото на майбутні 5 років!

Парламент збирають на позачергове засідання, щоб проштовхнути зміни до закону про вибори народних депутатів за пропорційною системою із закритими списками. Плюс – зниження прохідного бар’єру до 3%.  Я «за» зниження бар’єру та відкриті списки, але «проти» мажоритарки і закритих списків, що ведуть до партійної диктатури», – написав Ігор Васюник.

І додав, що ніяких компромісів не має бути.

«Відмова від мажоритарки на заміну закритим спискам – це не компроміс. Це тимчасова вигода для олігархів і пас політичній корупції! Компроміс має бути в тому, що ВРУ йде, але закон про вибори той, що хоче народ!!! Я не хочу, щоб українці постійно обирали менше зло! Як реформи – то реформи! Як ламати систему – так ламати!» – резюмував народний депутат.

Нагадаємо, спікер Верховної Ради Андрій Парубій підписав розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання парламенту на 22 травня. Крім того, він анонсував оскарження указу президента Володимира Зеленського про розпуск Ради до Конституційного суду.

Раніше Володимир Зеленський звернувся до Парубія з проханням про скликання 22 травня позачергового засідання парламенту для розгляду змін до закону про вибори нардепів. Вчора він запропонував знизити прохідний бар’єр та скасувати «мажоритарку».

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.