дивись.info

Львівська письменниця Гаська Шиян завоювала Літературну премію ЄС

Львівська письменниця Гаська Шиян завоювала Літературну премію ЄС

Українська письменниця Гаська Шиян стала лауреатом Літературної премії Європейського Союзу за роман про війну «За спиною», який вийшов навесні у видавництві «Фабула».

Про це повідомляється на сайті письменницької організації PEN Ukraine.

«Цей роман не просто стилістично майстерний і зрілий, але і важливий для сучасності, адже вписує війну в Україні в універсальний людський контекст», – йдеться у висновку членів українського журі Премії.

У книзі розповідається про 27-річну успішну українку, життя якої різко змінилася, коли її хлопцю прийшла повістка в армію. Війна підштовхне героїню до переоцінки власних цінностей і прийняття непростих рішень. Автор переводить цю війну з безпечної рубрики «десь там на дикому Сході» у тривожну рубрику «тут, у нашій спільній Європі», зазначає письменницьке співтовариство.

У книзі акцентується увага на тому, що конфлікт у тій чи іншій мірі стосується всіх європейців.

Лауреатами Премії від інших країн-учасниць стали Laura Fredenthaler (Австрія), Piia Leino (Фінляндія), Sophie Daull (Франція), Réka Mán-Várhegyi (Угорщина), Beqa Adamashvili (Грузія), Nikos Chryssos (Греція), Jan Carson (Ірландія ), Giovanni Dozzini (Італія), Daina Opolskaite (Литва), Marta Dzido (Польща), Tatiana Ţîbuleac (Румунія), Ivana Dobrakovová (Словаччина) і Melissa Harrisson (Велика Британія).

Автори-переможці отримують грошову винагороду у розмірі 5,000 євро, а також підтримку з боку «Креативної Європи», спрямовану на переклад і міжнародну рекламу їхніх творів.

Літературна премія Європейського Союзу (European Union Prize for Literature) – це щорічна нагорода, покликана сприяти популяризації та міжнародного просування творчості молодих авторів художньої прози з різних європейських країн. Премія фінансується Європейською комісією в рамках програми «Креативна Європа».

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.