дивись.info

Ветерану дивізії «Галичина» Леоніду Мусі виповнилося 93 роки

Ветерану дивізії «Галичина» Леоніду Мусі виповнилося 93 роки

Він — колишній кулеметник, кавалер нагрудної планки «За ближній бій», двічі поранений, в’язень радянських таборів.

17-річний Леонід Муха, народжений у Варшаві в родині петлюрівського еміґранта, зголосився добровільно йти в ряди Дивізії.

«Я пішов у дивізію по велінню свого серця. Я так був вихований у сім’ї в любові і повазі до свого народу, я не міг інакше. Бо знав, що треба Україні незалежність».

Дивізійник воював у Словаччині та Австрії, де й опинився в госпіталі. Як українець був переданий американцями радянській владі. 8 років Леонід Муха провів в ГУЛАГу. Після звільнення оселився з дружиною на Львівщині, де донині мешкає в Миколаєві. Леонід Муха міг еміґрувати до США чи Польщі, але ніколи не мав такого бажання.

«Мене американці пораненого передали, тому що я сказав, що я українець. Якби назвався поляком, то потрапив би в Польщу, де народився. Міг опинитись би в Америці, якби не сказав правду. Але я не міг так вчинити і приховувати, що є українцем».

Незважаючи на почесний вік, Леонід Муха бере активну участь у  заходах із вшанування своєї дивізії. Його часто можна побачити на зустрічах ветеранів, реконструкціях бою під Бродами і т.д. Написав автобіографічну книгу «З Австрії на Колиму».

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.