дивись.info

Депутати Львівської облради звернуться до Зеленського через російську мову та референдум

Депутати Львівської облради звернуться до Зеленського через російську мову та референдум

У вівторок, 28 травня, депутатам Львівської обласної ради буде запропоновано ухвалити звернення до президента України Володимира Зеленського щодо недопущення ігнорування статусу державної мови та використання її у своїй публічній діяльності.

Про це повідомили в ЛОР.

Відповідну ініціативу, з якою звернувся відомий львівський громадський діяч, викладач Франкового університету Святослав Літинський, підтримав голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

«Вважаю, що президент воюючої держави повинен у публічних сферах суспільного життя повністю виключити власний вжиток державної мови країни агресора – Росії. Без сумніву, це є очевидним порушенням встановлених законодавчих норм президентом і надалі у своїй публічній діяльності йому необхідно послуговуватися державною українською мовою.

Окрім того, депутатам на сесії буде запропоновано підтримати звернення про неприпустимість винесення на референдум питання про укладення мирних домовленостей з Російською Федерацією, а також щодо призначення на посади осіб, які підпадають під Закон України «Про очищення влади».

Народ України на головній площі столиці виборював свободу та можливість жити у правовій державі, а наші бійці зупинили агресора на сході країни і досі захищають наші кордони. Не маємо права допустити нівелювання здобутків Революції Гідності та топтати пам’ять про наших українських Героїв», – вважає очільник облради.

Олександр Ганущин закликав колег-депутатів прийти на сесію обласної ради і підтримати ці звернення.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.