дивись.info

Майже половину доходів держпосадовців становлять премії та матеріальна допомога — дослідження

Майже половину доходів держпосадовців становлять премії та матеріальна допомога — дослідження

Основна ставка, яку отримують держслужбовці-працівники центральних апаратів, складає лише 54-56% від їхнього загального доходу.

Решту доходу складають матеріальні допомоги, премії, надбавки. Про це йдеться у дослідженні «Центру економічної стратегії».

Там зазначають, що виплата різноманітних надбавок та премій залежить від рішень керівництва держслужбовців та не є прогнозованою. Водночас самі надбавки та премії не виплачують за результатами діяльності, тобто вони не мотивують держслужбовців працювати ефективніше.

Читайте також: Скільки заробляють голови районних рад Львівщини (інфографіка) 

Також у дослідженні виявили, що рівень оплати праці у державному секторі є неконкурентним, тобто значно нижчим, ніж у приватних компаніях.

«Аналіз показав, що рівень оплати праці в секторі центрального державного управління є значно нижчим порівняно з приватним сектором для середньої та вищої керівної ланки, але є конкурентним для рівня спеціалістів», — повідомляють у «ЦЕС».

Крім цього там вказують на невелику різницю між рівнем мінімального та максимального окладу на державній службі.

У дослідженні радять зменшити частку премій та скасувати матеріальну допомогу держслужбовцям, паралельно підвищивши їхні посадові оклади.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.