дивись.info

Депутати Львівської облради попросили Зеленського розмовляти українською

Депутати Львівської облради попросили Зеленського розмовляти українською

Депутати Львівської обласної ради проголосували за зверенння до Президента України Володимира Зеленського щодо недопущення ігнорування статусу державної мови та використання її у своїй публічній діяльності.

«Львівська обласна рада звертається до Вас стосовно Ваших останніх публічних виступів на різних заходах у статусі Президента України. Частина Ваших публічних промов виконується без дотримання законодавства стосовно обов’язкового використання державної мови у виступах, коментарях та інтерв’ю, що, у свою чергу, порушує права громадян на отримання такої інформації та її розуміння.
Відповідно до статті 10 Конституції України, державною мовою в Україні є українська мова.

Згідно зрішенням Конституційного Суду України №10-рп/99 від 14.12.1999 року, положення частини першої статті 10 Конституції України, за яким “державною мовою в Україні є українська мова”, треба розуміти так, що українська мова як державна є обов’язковим засобом спілкування на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування (мова актів, роботи, діловодства, документації тощо), а також в інших публічних сферах суспільного життя, які визначаються законом (частина п’ята статті 10 Конституції України).

Таким чином, положення Конституції України зобов’язують застосовувати державну українську мову як мову офіційного спілкування посадових і службових осіб при виконанні ними службових обов’язків, у роботі і в діловодстві тощо органів державної влади, представницького та інших органів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування.

Рішення Конституційного Суду України є обов’язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскарженим», – йдеться у зверненні.

Депутати також вважають, що Президент воюючої держави зобов’язаний повністю виключити російську мову із власного вживання у публічних сферах суспільного життя, як офіційну мову Росії  – держави-агресора.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.