дивись.info

Помер відомий український археолог Леонід Мацкевий

Помер відомий український археолог Леонід Мацкевий

30 травня відійшов у вічність доктор історичних наук Леонід Георгійович Мацкевий.

Леонід Мацкевий (нар.26 жовтня 1935 р.) — український археолог (первісна археологія заходу України та суміжних регіонів), доктор історичних наук.

Народився в селі Горлівка Донецької області, в родині інженерів. У 1945—1954 рр. навчався в школі № 95 м. Києва. Навчався на історико-філософському факультеті Київського університету. Закінчив його з відзнакою в 1962 р..

Працював у Керченському історико-археологічному музеї на посадах завідувача відділу, головного охоронця і заступника директора.

У 1967 р. став аспірантом сектору палеоліту. Закінчив аспірантуру Інституту археології у Москві. Його кандидатська дисертація — «Мезоліт і неоліт Керченського півострова» захищена в 1970 р.. Працював у Кубанському університеті.

З 1973 р. почав працювати в Інституті українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України (Львів); обіймав посади провідного наукового співробітника, старшого наукового співробітника, завідувача сектору, завідувач відділу археології.

У 1991 р. захистив у Московському університеті докторську дисертацію на тему «Мезоліт заходу України».

Від 1994 р. — член Спеціалізованої вченої ради із захисту дисертацій, був у цій раді опонентом, як і в інших установах; керував роботою аспірантів.

Автор і співавтор понад 30 монографій, 582 наукових, педагогічних і науково-популярних праць, опублікованих у 23 країнах.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.