дивись.info

У Львові презентують книги про 5 архітектурних пам’яток міста, які зможуть читати незрячі і зрячі

У Львові презентують книги про 5 архітектурних пам’яток міста, які зможуть читати незрячі і зрячі

Львівський обласний осередок ВГО «Українська спілка інвалідів — УСІ» розпочав ще один креативний соціально-культурний проект під назвою «Архітектурна скарбничка Львова».

Завдяки йому громада міста одержить книги про п’ять архітектурних пам’яток міста Лева, надрукованих плоским і рельєфно-крапковим шрифтами.

Про це повідомили в ЛМР.

Також планують виготовити 3D-моделі цих споруд: Львівської опери, Латинської катедри, Будинку органної і камерної музики, Порохової вежі та пам’ятника Іванові Франку. Про це повідомила Оксана Потимко, радниця міського голови Львова, заслужена працівниця соціальної сфери України.

«Книги водночас зможуть читати як зрячі користувачі, так і незрячі. Окрім того, кожна книга матиме не лише український текст, а також плоский і рельєфно-крапковий текст англійською мовою. Кожна книга доповнюватиметься QR-кодом із аудіоверсіями друкованого тексту, поданими українською та англійською мовами», — каже Оксана Потимко.

До озвучення англомовних текстів залучені безпосередні носії мови — британець Брайян Мерлехан, менеджер IT-компанії ELEKS із Лондона. Українські ж тексти озвучують львівські журналісти та митці.

Також, згідно із задумом авторів проекту, книги доповнюватимуть 3D-моделями кожної споруди, виготовленими з пластику на відповідному принтері. Завдяки цьому будь-яка людина матиме можливість не лише прочитати зором або кінчиками пальців інформацію про видатні львівські пам’ятки архітектури, але й послухати звукову версію книги і безпосередньо оглянути мініатюру кожної споруди, залежно від фізичних можливостей (зором або на дотик).

Організатори проекту хочуть вивести українську «особливу» книгу на європейський ринок та презентувати інноваційні надбання на книжкових форумах та салонах. «Універсальний дизайн, двомовний текст і 3D-мініатюри якнайкраще сприяють промоції міста Львова і унікальних досягнень львівських незрячих», — акцентує Оксана Потимко.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.