дивись.info

Матіос скликає силовиків через провокативне відео про анексію Буковини

Матіос скликає силовиків через провокативне відео про анексію Буковини
Фото з архіву.

Сьогодні головний військовий прокурор ГПУ Анатолій Матіос ініціює розслідування через провокаційне відео, на якому Румунія 2022 року анексує Буковину і частину Одещини під приводом захисту своїх громадян.

Про це Анатолій Матіос повідомив на своїй сторінці у Фейсбуку.

«Інформую – буквально завтра особисто внесу до Єдиного реєстру досудових розслідувань дані про підготовку (зрозумілими, але процесуально не встановленими особами) до вчинення особливо тяжких злочинів, що посягають на територіальну цілісність української держави.

У зв’язку з викладеними у статті доводами у вівторок проведу нараду з керівництвом МЗС, Генерального штабу та ГУР МОУ, Служби зовнішньої розвідки, а також виконуючим обов`язки голови СБУ. Всі отримають законні доручення у межах кримінального провадження», – написав Анатолій Матіос.

Йдеться про відео, опубліковане на каналі YouTube, про яке повідомив сайт Інформаційний спротив.

«Днями на відеохостинг YouTube було залито аматорське відео про те, як у 2022 році Румунія може, з метою захисту своїх громадян, гібридно окупувати Чернівецьку область України і частина Одеської. Каталізатором для таких дій може послужити активізація бойових дій на сході України, аж до повномасштабного наступу російських окупаційних сил», – йдеться у статті.

Зазначається, що в соціальних мережах з’являється безліч статей і відеороликів націоналістичного характеру, в яких поляки, мадяри, румуни та інші національності, які мають ті чи інші види на територію України, пророкують подібного роду долю нашій країні. І, в принципі, можна було б обійти стороною даний вкид, якби не одне «але».

«Річ у тім, що автори ролика роблять акцент на 2022 рік. Але, що це за дата, чому саме 2022-ий? Адже наступні президентські вибори в Росії пройдуть в 2024 році, і куди розумніше було б додати команді Путіна балів за рахунок нових «перемог» і «завоювань».

І, відверто кажучи, саме дата 2022 роки мене підштовхнула до розуміння того, що автори ролика аж ніяк не банальні націоналісти, які мріють про велику Румунії і ласу Буковину. Оскільки саме 2022-ий рік в кулуарах Кремля довгий час обговорюється як рік обрання Володимира Путіна на його перший термін як президента союзної держави, в яку б входила Росія, Білорусь і частина окупованої України. А сам накид є пробою пера з насадження відповідних наративів і підготовки громадської думки до певної ситуації. В даному випадку, захисту румунських меншин від загрози «руського мира», що насувається.

Тим часом, варто пам’ятати, що в Польщі, Румунії, Угорщини та Болгарії досить широка мережа проросійських, радикально налаштованих націоналістичних груп. Отримуючи фінансування від Кремля, вони проводять деструктивну інформаційну роботу в суспільстві, як на нижньому рівні, так і на найвищому – у вищих політичних колах цих країн.

А тому, збіг дат і унісон цілей не можуть бути простим збігом, що, безумовно, насторожує», – пише військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.