дивись.info

Понад 28 тисяч школярів Львівщини відпочинуть цього літа за бюджетні кошти

Понад 28 тисяч школярів Львівщини відпочинуть цього літа за бюджетні кошти

За кошти виділені з обласного та місцевих бюджетів цього літа вдасться оздоровити  28,5 тисяч дітей. Це майже 11% від загальної кількості дітей шкільного віку на Львівщині. При цьому понад 22,5 тисячі – діти з пільгових категорій.  

Директор департаменту соціального захисту Львівської ОДА Наталія Кузяк каже, що в області налічується  понад 110 тисяч школярів пільгових категорій. Цьогоріч право на безкоштовне оздоровлення отримали діти, чиї батьки мають інвалідність 1-ї та 2-ї груп. Найбільш чисельні пільгові категорії – це діти з багатодітних сімей, яких в області понад 46 тисяч, з малозабезпечених сімей – понад 22 тисячі. Також на Львівщині є понад 9 тисяч дітей учасників АТО. Крім цього, коштом бюджету будуть оздоровлені діти з інвалідністю, діти-сироти і позбавлені батьківського  піклування, діти внутрішньо переміщених осіб, діти у складних життєвих обставинах та  інші категорії.

Для забезпечення дітей цього літа на Львівщині діятимуть 3 санаторії та 9 закладів оздоровлення і відпочинку дітей. З них 4 заклади, ще не отримали усіх дозвільних документів, тому дітей наразі приймати не можуть.

«Ще немає результатів проб води або не всі працівники пройшли навчання з пожежної безпеки», – пояснює Наталія Кузяк.

Крім стаціонарних закладів, оздоровлення та відпочинку в області діятимуть 69 закладів з денним перебуванням, утворені на базі середньоосвітніх навчальних закладі.

«Це заклади, які мають не менше 6-годин перебування дітей і включене харчування», – каже Наталія Кузяк.

Загалом при школах області діятиме 514 закладів з денним перебуванням.

«Заплановано організацію роботи 442 пришкільних профільних, спортивних гуртків, мовних шкіл для 17 904 дітей без організації харчування та денним перебуванням менше 6-ти годин, 2 заміські освітянські дитячі оздоровчо-відпочинкових табори, в яких передбачено залучити до оздоровлення та відпочинку влітку 2019 року близько 1090 дітей», – каже директорка департаменту освіти та науки ЛОДА Любомира Мандзій.

З обласного бюджету на оздоровлення дітей виділено понад 16, 5 млн. грн.

«За кошти обласного бюджету департаментом соціального захисту населення закуплено 2050 путівок. Завтра, 4 червня,  відбудеться аукціон на послуги з відпочинку 130 дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку розташованих узбережжі Чорного моря», – каже Наталія Кузяк.

Кошти на оздоровлення виділяють також з місцевих бюджетів. Зокрема це зробили 10 ОТГ. Водночас є території, де коштів на відпочинок не передбачили взагалі.

«Загальна кількість коштів, яка передбачена  на закупівлю путівок, – це понад 8 млн грн, але, на жаль, є райони, які станом на сьогодні не мають жодних видатків на оздоровлення. Це  Турківський, Сколівський, Кам’янка-Бузький райони та місто Самбір», – каже Наталія Кузяк.

У ЛОДА нагадують, що усі діти, які отримують путівки для оздоровлення та відпочинку, повинні пройти медичний огляд у сімейного лікаря і отримати відповідну довідку.

«Дуже важливо, щоб ці довідки не купувалися, а діти реально проходили медогляд, тому що в них може бути алергія на якісь продукти, і можуть виникнути потім проблеми», – каже перший заступник голови ЛОДА Ростислав Замлинський.

«В нас уже цього року були прецеденти, коли довідки були видані з порушеннями. Є перелік захворювань, які в принципі не дозволяють діткам відвідувати табори, бо це суперечить медичним показам. На жаль, уже був випадок, коли була видана довідка, а потім дитину повертали з табору, бо її захворювання не дозволяло там перебувати»,– додає Наталія Кузяк.

Відтак, департаменту охорони здоров’я ЛОДА доручили нагадати сімейним лікарям про відповідальне ставлення до огляду дітей.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.