дивись.info

В Одесі позеленіло море – відпочивальників застерігають від купання

В Одесі позеленіло море – відпочивальників застерігають від купання

Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області рекомендує жителям Одещини та гостям області, що прибули у приморські райони, утриматись від купання в морській воді.

Про це повідомляє Укрінформ.

«Через аномальне явище, яке спостерігається на пляжах Одеси та області, а саме – інтенсивний розвиток водоростей, що може спричинити наявність у морській воді небезпечних речовин та мікробіологічних організмів, Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області застерігає населення, особливо дітей, від купання у такій воді», – зазначили в облуправлінні Держпродспоживслужби.

Фахівці також закликають населення «не споживати виловлену біля узбережжя морську рибу, мідії, креветки та інші морепродукти».

Як повідомлялося, морські біологи вважають, що в прибережній зоні Чорного моря спостерігається надмірний розвиток ціанобактерій, зокрема нодулярії Nodularia spumigena. Ця водорість містить у собі токсин нодулярин, який може викликати алергію у людей.

Тому 10 червня фахівці Мінприроди теж застерегли населення не купатися в морі у найближчі дні і не їсти свіжу рибу і морепродукти.

«Причиною бурхливого цвітіння водорості в цьому році називають спекотну погоду, яка встановилася наприкінці травня – початку червня, а також рясні дощі, що пройшли в цей же час в регіоні. Через це скид у море води з річок значно посилився, що призвело до падіння солоності і потрапляння в море великої кількості органіки. У поєднанні з практично безвітряною погодою це створило ідеальні умови для розмноження нодулярії», – повідомили у Мінприроди.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.