Львів’ян запрошують на Всеукраїнську прощу у Страдч
Всеукраїнська проща до села Страдч, присвячена пам’яті страдецьких блаженних, Дню мирянина та 30-літтю виходу Української греко-католицької церкви з підпілля, традиційно відбудеться 26 червня.
Архиєрейську Божественну Літургію під час прощі очолить Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук). Усіх запрошують єднатися у спільній молитві за Україну.
«Ця проща підкреслює пам’ять виходу Української Греко-Католицької Церкви із підпілля. Адже упродовж року священики з парафіянами будуть пригадувати цю дату. Також під час прощі ми будемо мати коментар пана Олега Курія з коротким екскурсом про вихід Церкви з підпілля. Будуть і банери з відповідними світлинами. Також Блаженнішого Святослава зустрічатиме родина, яка в підпіллі приймала греко-католицьких священиків. Тобто ми стараємося всюди нести цей меседж, що цього дня ми молитовно будемо дякувати Богові за вихід Церкви з підпілля», — зазначив парох храму Успення Пресвятої Богородиці УГКЦ у Страдчі о. Іван Колтун.
Програма прощі
26 червня 2019 року
8:30 — З’їзд прочан у с. Ямельня, на місце мученицької смерті блаженних Священномученика Миколая Конрада та мученика Володимира Прийми
9:00 — Молебень до страдецьких блаженних
10:00 — Піша хода до молитовного поля біля «Страдецької гори»
11:00 — Архиєрейська Божественна Літурrія, яку очолить Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ
— Благословення та освячення всякої речі
— Присяга тверезості
— Похід до парафіяльної церкви та молитва до блаженних
— Хресна дорога
Контактна особа: парох о. Іван Колтун, тел. +38 067 752 57 72.
Довідка
Страдч — відпустовий Марійський паломницький центр, святиня УГКЦ, яка за значущістю прирівнюється Зарваниці та Уневу. Є місцем подвигу і поховання двох новомучеників УГКЦ — о. Миколи Конрада та дяка Володимира Прийми, які загинули від рук червоноармійців у 1941 році під час радянської окупації Галичини.
Також на Страдецькій горі встановлено Хресну дорогу, яка отримала значення Єрусалимської Хресної дороги — участь у цій Хресній дорозі за своїм духовними благами і значенням прирівнюється до прощі в Єрусалимі і проходження справжньої Хресної дороги Спасителя.