дивись.info

У Львові назвали причини введення в обіг банкноти номіналом у тисячу гривень

У Львові назвали причини введення в обіг банкноти номіналом у тисячу гривень

Цьогоріч Національний банк України робить два серйозні кроки, аби впорядкувати банкнотно-монетний ряд.

Про це у вівторок, 25 червня, під час брифінгу повідомила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова, передає ІА Дивись.info.

«Вже цього року ми робимо два серйозні кроки для того, аби впорядкувати банкнотно-монетний ряд. Перший крок — монети 1, 2, та 5 копійок будуть вилучені з обігу. Розрахунки з ними проводити можна до 1 жовтня поточного року, після чого вони перестануть бути платіжним засобом. Протягом року, з моменту вилучення, їх можна буде до жовтня 2020 року здати і обміняти в будь-якому банку України. Також упродовж трьох років з дати вилучення їх з обігу до вересня 2022 року – у Нацбанку, Ощадбанку, ПриватБанку та банку Райффайзенбанк Аваль», – розповідає Катерина Рожкова.

За її словами, далі поступово з обігу буде вилучатися монета — 25 копійок, проте вона не втратить своєї властивості, як платіжний засіб, тобто нею можна буде розраховуватися.

«Другий крок — з 25 жовтня буде введено банкнота номіналом у тисячу гривень. У результаті банкнотно-монетний ряд буде складатися з 12 номіналів», – додала Рожкова.

Вона зазначила, що ключові причини та переваги введення в обіг банкноти номіналом у тисячу гривень – це зручність для користувачів, економічна доцільність та економія для держави та бізнесу.

«Останнього разу Нацбанк уводив в обіг новий номінал 13 років тому — у 2006 році. Це була банкнота у 500 гривень. Тоді середньомісячна зарплатня становила близько 1 тисячі гривень і розмінювалася двома банктотами. Станом на сьогодні доходи зросли, середньомісячна зарплатня становить 9 тисяч гривень. Як наслідок, стало більше грошей у гаманцях, а обсяг готівки в обігу зріс більш ніж уп’ятеро. Також наявність банкноти номіналом 1000 гривень дасть можливість економити на транспортуванні і зберіганні банкнот», – пояснює Рожкова.

Заступник директора департаменту грошового обігу НБУ Оксана Галиць розповіла, що нова банкнота поєднала у собі провідні технології дизайну і захисту, а за дизайном ця банкнота наслідує банкноти нового модернізованого покоління гривні – оновлені 20, 100 та 500 гривень.

Банкнота має як елементи захисту паперу, так і інноваційні поліграфічні елементи захисту:

  • «віконна» захисна стрічка – частково введена в товщу паперу полімерна стрічка, що має відповідний колір (пурпурний) та яскраво виражений комбінований оптично-змінний ефект. Стрічка містить цифрове зображення номіналу банкноти та тризуба – малого державного герба України. При зміні кута нахилу банкноти спостерігається кінематичний ефект – змінюється напрямок руху фонового зображення стрічки;
  • оптично-змінний елемент SPARK, що має кінематичний ефект. При зміні кута нахилу банкноти на ділянках зображення спостерігаються поступові переходи кольорів (від золотистого кольору до нефритового).

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.