дивись.info

Росія продає вугілля з ОРДЛО до 19 країн

Росія продає вугілля з ОРДЛО до 19 країн

Росія поставляє 19 країнам світу антрацит, видобутий в окупованих районах Донецької і Луганської областей.

Про це повідомляє Liga.net із посиланням на дослідження однієї з великих українських енергокомпаній.

Крім Польщі та Туреччини, які вже ставали фігурантами журналістських розслідувань, поставки йдуть до Грузії, Єгипту та Канади.

Європа і Туреччина – основні споживачі антрациту походженням з окупованого Донбасу.

Згідно з документом, Туреччина з березня 2017 по грудень 2018 купила майже 3 млн тонн вугілля цієї марки. Другою за обсягами виявилася Румунія – 1,02 млн тонн, третьою – Бельгія – 876 990 тонн. За ними слідують Польща (333 132 тонни) і Болгарія (129 176 тонн).

Загальний обсяг поставок за звітний період оцінюється в 5,96 млн т.

За рахунок контрабанди окупанти фінансують терористичні «республіки» «ДНР» і «ЛНР». Фінансовий зв’язок, за даними розслідування The Washington Post, сторони підтримують через «банківську систему» іншої невизнаної «республіки» – Південної Осетії.

«Половина палива, яке потрапляє з Донбасу в РФ споживається підприємствами в Ростовській області – основний споживач Новочеркаська ГРЕС (входить в структуру «Газпрому»), решта – йде на експорт до інших країн», – розповів журналістам співрозмовник у ДТЕК Ріната Ахметова.

Контрабандою видобутого вугілля в Росію займається структура бізнесмена-утікача Сергія Курченко – «Газ Альянс». Фірма – монополіст на своєму ринку.

Нагадаємо, «Укрзалізниця» в разі відновлення залізничного сполучення з територіями тимчасово непідконтрольними Луганської та Донецької областей планує до 2030 року майже вдвічі збільшити обсяги перевезень вугілля, залізної руди та чорних металів.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.