Актуальні теми:

Підтримати

Росія продає вугілля з ОРДЛО до 19 країн

Росія продає вугілля з ОРДЛО до 19 країн

Росія поставляє 19 країнам світу антрацит, видобутий в окупованих районах Донецької і Луганської областей.

Про це повідомляє Liga.net із посиланням на дослідження однієї з великих українських енергокомпаній.

Крім Польщі та Туреччини, які вже ставали фігурантами журналістських розслідувань, поставки йдуть до Грузії, Єгипту та Канади.

Європа і Туреччина – основні споживачі антрациту походженням з окупованого Донбасу.

Згідно з документом, Туреччина з березня 2017 по грудень 2018 купила майже 3 млн тонн вугілля цієї марки. Другою за обсягами виявилася Румунія - 1,02 млн тонн, третьою - Бельгія - 876 990 тонн. За ними слідують Польща (333 132 тонни) і Болгарія (129 176 тонн).

Загальний обсяг поставок за звітний період оцінюється в 5,96 млн т.

За рахунок контрабанди окупанти фінансують терористичні «республіки» «ДНР» і «ЛНР». Фінансовий зв'язок, за даними розслідування The Washington Post, сторони підтримують через «банківську систему» іншої невизнаної «республіки» - Південної Осетії.

«Половина палива, яке потрапляє з Донбасу в РФ споживається підприємствами в Ростовській області – основний споживач Новочеркаська ГРЕС (входить в структуру «Газпрому»), решта – йде на експорт до інших країн», – розповів журналістам співрозмовник у ДТЕК Ріната Ахметова.

Контрабандою видобутого вугілля в Росію займається структура бізнесмена-утікача Сергія Курченко - «Газ Альянс». Фірма - монополіст на своєму ринку.

Нагадаємо, «Укрзалізниця» в разі відновлення залізничного сполучення з територіями тимчасово непідконтрольними Луганської та Донецької областей планує до 2030 року майже вдвічі збільшити обсяги перевезень вугілля, залізної руди та чорних металів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: