дивись.info

У Львові з’явився новий реабілітаційний центр для людей з інвалідністю

У Львові з’явився новий реабілітаційний центр для людей з інвалідністю

8 липня у Львові відкрили новий осередок денного перебування для осіб з інвалідністю, яким тут допомагають реабілітуватися у соціальному просторі. Наразі в осередку перебуває 8 молодих людей. У центрі вони можуть перебувати з 9:00 до 16:00 години.

«Коли молодь з особливостями розвитку проводить час тут, то батьки можуть спокійно працювати та знайти час для себе», – розповіла Галина Слічна, заступниця мера з гуманітарних питань.

За її словами, це не перший центр у Львові – ще один є на Сихові. Галина Слічна розповіла, що роботи над цим приміщенням велися ще минулого року, а вже 2019 року центр можна було здавати в експлуатацію.

В осередку можна познайомитися та поспілкуватися з підопічними, які радо приймають гостей. Кожен у реабілітаційному центрі має свою улюблену справу. Наприклад, Оля полюбляє декламувати вірші, а Юрій захоплюється малюванням.

«У нас тут всі малюють, пишуть та грають. Кожен дуже любить подорожувати та дізнаватися щось нове», – хваляться працівники осередку.

Окрім малювання та віршування, у центрі проводяться заняття з театрального мистецтва та бісероплетіння.

«Такі вправи розвивають дрібну моторику та підвищують зосередженість», – зазначає Зореслава Люльчак, директорка центру «Джерело».

Також підопічні нового осередку роблять дихальні вправи, які полегшують вимову звуків. Ярина, яка раніше перебувала в Сихівському центрі, зазначає, що у новому осередку їй подобається більше.

«Тут світло та менше шуму», – каже Ярина.

На питання, чи не втомлюється вона від людей, дівчина лиш сміється: «У нас тут завжди багато народу. Приходять, говорять, знімають. Ми навіть їздили в Польщу на театральний фестиваль і нічого, не втомлювалися».

У центрі облаштована вітальня,  де молодь проводить основний час, є санвузол, технічна кімната, а також кухня, де вони готують та роблять деякі вправи.

«Завтра ми готуватимемо піцу», – каже Галина Слічна.

На зустріч приїхав і мер міста Андрій Садовий, який зазначив, що найголовніше для людей з інвалідністю – це почуття любові та потрібності. Натомість працівники та підопічні презентували міському голові книгу зі своїми віршами, яку випустили з нагоди 25-річчя ЛМЦР «Джерела». Андрій Садовий навіть задекламував вірш Ярини про мрії в житті.

На слова Андрія з осередку, що він також хоче стати депутатом, Садовий запевнив, що у нього все вийде, і навіть пообіцяв запросити на зустріч резидента Володимира Зеленського.

«Ви запишіть мені, нагадайте», – сказав мер.

Андрій Садовий також зазначив, що Львів за реабілітаційними центрами суттєво випередив столицю. Наступного місяця відкриється новий центр на вулиці Богдана Хмельницького, а 2020 року планується відкриття осередку на вулиці Володимира Великого.

«Наша задача – зробити центри для реабілітації доступними у кожному районі Львова», – повідомила заступниця мера Галина Слічна.

Відкриття центрів передбачає низку можливостей для осіб з інвалідністю, як-от: отримання послуг за місцем фактичного проживання, надання більш якісних послуг реабілітації та скорочення шляху до найближчого осередку.

Ярослава ПРАДІД, фото автора

 

 

 

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.