дивись.info

На Львівщині триває Міжнародна реставраційна рада об’єктів списку ЮНЕСКО

На Львівщині триває Міжнародна реставраційна рада об’єктів списку ЮНЕСКО

З 8 по 10 липня у межах програми «Охорона і збереження культурної спадщини Львівської області на 2018-2020 роки» відбувається Міжнародна реставраційна рада об’єктів списку ЮНЕСКО. Зокрема, дерев´яних церков польського та українського регіону Карпат.

Про це повідомляє прес-служба Львівської обласної державної адміністрації.

У списку – церква Благовіщення Пречистої Діви Марії 1709 року — чинна дерев’яна церква у Коломиї. Церква є пам’ятка архітектури національного значення, яку відносять до найкращих зразків гуцульського сакрального будівництва, в музеї знаходиться зменшена копія храму. Через аварійний стан зараз активно ведуться протиаварійні роботи.

Ґонт виготовляють на місці місцеві майстри ручним способом. Для збереження властивостей ґонту кожні 5 років за спеціальною технологією просочують сирою нафтою. Тому гуцульські храми мають темне забарвлення, на відміну від Львівських.

Наступний об’єкт – церква Різдва Пресвятої Богородиці 1756 – 1808 років — дерев’яна церква в селі Нижній Вербіж Коломийського району Івано-Франківської області, споруджена в роках, разом з іншими дерев’яними церквами карпатського регіону, була включена у список світової спадщини ЮНЕСКО.

«Церква повністю зашита бляхою і не має водовідведення, має проблеми з цілісністю конструктивних дерев’яних елементів по всіх площинах фасадів. Всередині церкви збережені розписи. Це ще одна причина для проведення дуже детального обстеження, про що наголошують фахівці – реставратори та колеги з Польщі. Маємо такі приклади і у Львівській області. Тому цей досвід є дня нас цінним», – повідомили у ЛОДА.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.