дивись.info

Арку над четвертим енергоблоком ЧАЕС ввели в експлуатацію

Арку над четвертим енергоблоком ЧАЕС ввели в експлуатацію

Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС » ввело в експлуатацію новий безпечний конфайнмент від компанії NOVARKA, яка проектувала і зводила об’єкт над зруйнованим у 1986 році четвертим енергоблоком станції.

Про це у Facebook повідомив прес-секретар Європейського банку реконструкції та розвитку Антон Усов.

«Через 22 роки після організації Чорнобильського Фонду «Укриття» , новий безпечний конфайнмент запущений в експлуатацію і передається Україні. Міжнародне співтовариство зібрало 1,5 мільярда євро на реалізацію проекту, внесок ЄБРР склав понад 700 мільйонів євро», – йдеться у повідомленні у Facebook.

За словами Усова, новий безпечний конфайнмент прослужить мінімум 100 років і допоможе вирішувати завдання демонтажу саркофага над 4 енергоблоком.

Як повідомлялося, будівництво нового безпечного конфайнменту над старим об’єктом «Укриття» розпочалося в 2012 році після масштабних підготовчих робіт на майданчику. Через великі розміри НБК його довелося будувати двома частинами, які були підняті та успішно сполучені в 2015 році. Усередині арки НБК встановлено кран для демонтажу наявного старого «Саркофага» і залишків четвертого енергоблоку. НБК має проектний термін експлуатації 100 років. Його будівництво обійшлося в EUR1,5 млрд.

У березні 2019 року на промисловому майданчику ЧАЕС тривали пусконалагоджувальні роботи, індивідуальні та комплексні випробування обладнання і технологічних систем конфайнменту. Наприкінці квітня 2019 року НБК введено в режим пробної експлуатації. Після проведення пробної експлуатації конфайнмент перейде на дослідницько-промислову, яка триватиме не більше ніж рік. За її підсумками ЧАЕС отримає відповідну ліцензію та перейде до повноцінної експлуатації й демонтажу конструкцій «Укриття».

Нагадаємо, що демонтаж нестабільних конструкцій об’єкта «Укриття» (старого «саркофага» над зруйнованим четвертим блоком станції) коштуватиме 2,5 мільярда гривень.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.