дивись.info

Разумков про декомунізацію: мають вирішувати місцеві референдуми

Разумков про декомунізацію: мають вирішувати місцеві референдуми

Питання декомунізації повинні розглядати на рівні Верховної Ради. Рішення про перейменування населених пунктів мають приймати місцеві жителі на референдумах.

Про це сказав  голова партії «Слуга народу» Дмитро Разумков в ефірі програми «Факти тижня» на телеканалі ICTV.

Водночас Разумков нагадав, що введення інструменту референдумів є однією з ключових програмних речей у президентській кампанії Володимира Зеленського та партії «Слуга народу».

«Декомунізація – це процес, який було розпочато досить давно, і ми з вами спостерігали перейменування міст, сіл. Це можливо. Проблема полягає в іншому: чи повинні приймати рішення ті, хто безпосередньо там знаходиться і живе», – додав він.

Зазначимо, схожу поизцію щодо питань декомунізації раніше озвучував і керівник Офісу Президента Андрій Богдан. Зокрема, на місцевому референдумі він запропонував вирішити  питання скасування перейменування проспектів Степана Бандери і Романа Шухевича у Києві.

9 квітня 2015 року ВР  підтримала внесений Кабміном законопроект про засудження комуністичного та нацистського тоталітарних режимів Пропаганду комунізму та нацизму в Україні офіційно заборонили , а також заборонила їх пропаганду та символіку. Пропаганда визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв цих режимів.  Після того, як закон набув чинності, в Україні почали перейменовувати вулиці та міста з радянським корінням.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.