дивись.info

У Славському відбулася літня школа «Цілісне лідерство задля майбутнього демократії України»

У Славському відбулася літня школа «Цілісне лідерство задля майбутнього демократії України»

20 обраних учасників на основі конкурсу есеїв на тему «Якого лідера потребує Україна?» взяли участь у літній школі, організованої у співпраці Інституту лідерства та управління  та Кафедри філософії Українського католицького університету за підтримки фондів Конрада Аденауера та Чарльзі Стюарта Мотта.

«Тема лідерства є чи не найпопулярнішою на форумах, конференціях, дебатах останніх двох десятиліть. Концепції лідерства змінюють одні одних, акцентуючи увагу чи то на харизмі, компетенція, чи на характері лідера. Порушуючи тему лідерства у рамках цієї літньої школи, ми не ставимо собі завдання сформулювати визначення чи віднайти ефективну модель лідерства. Ми радше запропонуємо поміркувати про цей унікальний феномен і філософськи осмислити природу впливу однієї людини на іншу.» – організатори.

Викладачами у літній школі стали одні з кращих лекторів України, такі як Євген Глібовицький, який у своїх лекціях розважував тему лідерства, яке в Україні не є перманентним та як виглядає оптика, що допомагає нам визначати бачення лідерства; Валерій Пекар, що говорив на тему майбутнього України «куди все рухається, як подолати кризи та які лідери для цього потрібні»; військовий капелан Андрій Зелінський, який ознайомив учасників у пропозицією української ідеології – софійністю; Мирослав Маринович, що розважував питання моральності та цінностей; Валерія Корабльова, з якою учасники поглибилися у дискусію про демократію, популізм та перспективи ментальної та інституційної європеїзації; Ярослав Грицак, що аналізував ціннісні зміни в українському суспільстві 2004-2019 рр.; та Петро Гусак, який разом з учасниками занурився у тему «Інтелектуальне насилля або формування громадської думки». Також між лекціями учасники занурювалися в обговорення книги Френсіса Фукуями «Витоки політичного порядку».

Організаторами літньої школи стали Наталя Бордун – директорка інституту лідерства та управління УКУ, Орися Біла – завідувачка кафедри філософії УКУ, Соломія Максимович – керівниця з програм лідерства та управління УКУ та Марія Кривоніс, яка виконувала роль менеджерки школи та є методистом кафедри філософії УКУ.

Учасниками літньої школи були як студенти, аспіранти та громадські діячі. Усі активно брали участь в обговореннях та залишилися задоволеними. В останній день школи презентували власні проекти дороговказів до цілісного лідерства, які будуть поширюватися організаторами серед студентської молоді та громадських організації.

Наталія Брелюс

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.