Банківські рахунки українців з серпня почнуть переводити на стандарт IBAN

a1a2327d-3978-47da-a7ba-d5485d72f1cd

З 5 серпня українські банки почнуть використовувати нові реквізити рахунків, в яких крім старого номера будуть вказані коди країни та банку.

Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

«З 5 серпня 2019 року банки будуть відкривати клієнтам нові рахунки в стандарті IBAN, а чинні номери рахунків міняти відповідно до вимог цього стандарту зі збереженням діючого номера аналітичного обліку», - йдеться в повідомленні.

Нові норми містить постанова Національного банку України від 28 грудня 2018 року №162 «Про введення міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні».

Застосування IBAN стане обов'язковим для клієнтів усіх банків України при здійсненні грошових переказів як в гривні, так і в іноземній валюті, зокрема при транскордонні перекази з 1 листопада 2019 року.

«Тобто, всі перекази з 1 листопада 2019 року будуть здійснюватися тільки з використанням IBAN», - уточнюють в НБУ.

У Нацбанку також підкреслюють, що в період з 5 серпня по 31 жовтня клієнти банків в реквізити розрахункових документів зможуть вказувати як діючий номер рахунку та код банку, так і номер рахунку в стандарті IBAN.

Власники вже існуючих банківських рахунків до 31 жовтня мають самостійно змінити номери своїх рахунків.

Для України IBAN буде складатися з 29 букв і цифр: перші 10 знаків - це код країни і код банку, останні 19 - номер рахунку клієнта банку.

За першими двох буквах можна буде відразу розпізнати країну-учасника - Україна (UA), а за допомогою контрольного розряду - забезпечити унікальну перевірку рахунку клієнта на коректність. При цьому чинний номер аналітичного обліку залишається незмінним.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: