дивись.info

Суд в Амстердамі ухвалив проміжне рішення щодо «Скіфського золота»

Суд в Амстердамі ухвалив проміжне рішення щодо «Скіфського золота»

Апеляційний суд Амстердама опублікував проміжне рішення у справі про «Скіфське золото», яке зараз перебуває у Нідерландах. Поки що експонати залишаться у Нідерландах.

Про це інформує ВВС-Україна.

Таким чином суд поки не підтвердив попереднє рішення окружного адміністративного суду столиці Нідерландів від 14 грудня 2016 року.

Виставка «Крим. Золотий острів у Чорному морі» проходила в музеї Алларда Пірсона в Амстердамі з 7 лютого по 31 серпня 2014 року і складалася з експонатів чотирьох кримських музеїв та одного київського.

Хоча колекцію називають «скіфським золотом», але більшу її частину становлять керамічні та дерев’яні вироби.

Суд вирішив, що потребує від сторін справи додаткової інформації щодо «можливого права власності та можливого права оперативного управління» експонатами. На надання інформації сторони процесу мають два місяці.

До винесення остаточного рішення експонати залишаться на зберіганні у музеї Алларда Пірсона. Фінальне рішення суд планує винести через шість-дев’ять місяців.

Нагадаємо, після анексії півострова Росією виникла суперечка з приводу того чи повертати експонати у Крим, або ж до підконтрольної українській владі території.

Першу судову битву Україна виграла. Тоді нідерландський суд встановив, що саме їй мають повернути цінності на підставі нідерландського закону про спадщину, який базується на конвенції ЮНЕСКО від 1970 року, яка наголошує що культурна спадщина належить суверенній державі.

У 2017 році кримські музеї подали апеляцію на це рішення.

Тепер же Апеляційний суд вирішив, що закон про спадщину не ґрунтується на конвенції ЮНЕСКО, а тому його не можна застосовувати як підставу для винесення рішення у справі.

«Це означає, що держава Україна не може претендувати на Кримські скарби, як свою культурну спадщину, відповідно до закону про спадщину», – йдеться у рішенні суду.

Під час попереднього процесу суд керувався тим, що Крим не є країною і не може заявляти про своє право на об’єкти мистецтва.

Тому рішення про те, кому мають повернути артефакти, повинен ухвалити український суд після того, як вони опиняться на території України.

Також у 2016 році Україну зобов’язали сплатити музею у Нідерландах 111 тисяч євро за зберігання експонатів.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.