дивись.info

На очисних спорудах Львова сталася аварія через скид забруднюючих речовин

На очисних спорудах Львова сталася аварія через скид забруднюючих речовин

Учора увечері на очисні споруди Львова з міського каналізаційного колектора Полтви поступила невідома забруднююча речовина — ймовірно, жир рослинного походження, що спричинило суттєві проблеми в експлуатації очисних споруд.

Про це повідомили у ЛМКП «Львівводоканал».

Мерія просить мешканців – очевидців події, яким відома будь-яка інформація про те, хто скинув забруднюючі речовини в каналізаційний колектор та його походження, звертатися на Гарячу лінію міста.

«Такий залповий скид — це грубе порушення правил приймання стічних вод у систему міської каналізації, якими регулюються допустимі концентрації забруднюючих речовин, що надходять на очистку. Невідома речовина мала високу густину товщиною близько 15 см, та площею орієнтовно 350 м2. Це спричинило до закупорювання ступінчатих решіток, а насосні агрегати перейшли в аварійний стан.

Внаслідок надзвичайної ситуації ми змушені були задіяти додатковий персонал, щоб не допустити аварійної зупинки обладнання, та не зупинити технологічний процес. Ми відібрали проби забруднення та відправили для лабораторного дослідження. Водночас наша служба контролю здійснює обстеження колектору для виявлення ймовірного винуватця.

Додам, що такі несанкціоновані скиди призводять не лише до технологічних проблем на очисній станції, перевитрат ресурсів, закупорювань колекторів, але й можуть спричинити до згубного впливу на здоров’я персоналу станції.

Ми закликаємо наших споживачів, зокрема, тих юридичних осіб, чия діяльність є небезпечною для навколишнього середовища, відповідально ставитися до небезпечних відходів своїх підприємств, і при здійсненні господарської діяльності керуватися правилами приймання стічних вод, будувати власні локальні очисні споруди, і обов’язково повідомляти про аварійні ситуації на виробництві заздалегідь», — повідомив Дмитро Ванькович, директор ЛМКП «Львівводоканал».

У зв’язку з великою кількістю речовини, що залишилась перед вхідним каналом, на очисних спорудах тривають роботи з очищення каналу та обладнання від залишків речовини.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.