• USD: 36.50
  • EUR: 38.80

У Польщі покарали хейтера, який найбільше ображав українців

У Польщі покарали хейтера, який найбільше ображав українців

Добровільно відбути покарання у вигляді двох років обмеження волі висловив бажання громадянин Польщі, якого обвинуватили у тому, що він понад 80 разів образив у веб-мережі іноземців з приводу їхньої етнічної, расової та національної приналежності.

Про це повідомляє prostir.pl.

Обвинувачення в обвинувальному акті охоплюють період від вересня 2017 року до лютого 2019 року. Ярослав Ф. на веб-порталах ображав українців, євреїв та німців.

Обвинувачення стосуються, зокрема, образи посла Ізраїлю та консула Німеччини. В опублікованих чоловіком коментарях він використав такі образливі вирази, як «примітивний дикун», «свиняче плем’я», «свинячий народ», «стерво», «людський підвид» тощо.

У середу Ярослав Ф. у суді Вроцлава відмовився давати пояснення та відповідати на запитання. Суд зачитав його пояснення, які він дав під час підготовчого провадження. Обвинувачений сказав, що не розумів, що написання коментарів у такій формі є злочином.

«Я не діяв із переконанням, що я вчиняю якийсь злочин. Я вважав, що перебуваю у межах свободи слова. Я писав усе це під впливом емоцій, після прочитання поміщених публікацій. У мене до представлених у них подій емоційне ставлення з уваги на історію моєї родини. Мій дідусь єдиний із родини з шести осіб пережив волинську різню», — сказав він.

Ярослав Ф. визнав, що його коментарі були вульгарними, за що, як сказав у поясненнях, йому соромно. «Я ніколи свідомо і навмисне не закликав би до вчинення злочинів (…), мої дописи були тільки коментарями певних подій та висловлювань інших осіб. Я шкодую і мені соромно», — визнав він.

Обвинувачений захотів добровільно відбути покарання. Він попросив для себе два роки обмеження волі у вигляді громадських робіт та висвітлення вироку в одній із місцевих газет.

Прокурор підтримав це покарання. «Цей вид злочину останнім часом широко розповсюджений, але ця справа є безпрецедентною у масштабах країни щодо числа та значення цих висловлювань», — сказала прокурор Юстина Тшцінська.

Суд відтермінував оголошення вироку до 17 липня. Водночас він підтримав прохання підсудного щодо добровільного відбуття покарання.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: