дивись.info

Під Львовом археологи знайшли амфору, якій п’ять тисяч років

Під Львовом археологи знайшли амфору, якій п’ять тисяч років
Фото: мер міста Володимир Квурт

На горі Жупан поблизу Винників, археологи виявили амфору Трипільської культури, вік якої налічує п’ять тисяч років. На неї натрапили під час розкопок на місці давнього людського поселення.

Про це повідомив мер міста Винники Володимир Квурт на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

“На жаль, збереглися лише фрагменти амфори. Але вони у доброму стані і науковці стверджують, що зможуть її відновити. Вони переконані, що це, без сумніву, сенсаційна знахідка, адже це ще один артефакт, який дає можливість стверджувати, що трипільська культура поширювалася і на території Львівщини. На фрагментах амфори можна побачити орнаменти, які притаманні лише Трипільській культурі. У таких амфорах представники цих племен зберігали зерно та воду”, – написав місткий очільник.

Також на території об’єкту науковці натрапили на наконечник стріли та кам’яну стелу, яка стоїть на долівці. Швидше за все, вона може бути пов’язана з якимись ритуальними дійствами.

Археологи натрапили на поселення трипільців поблизу Винників ще у 2016 році. Вони виявили решки наземної двоярусної споруди, хоча до того часу вважалося, що трипільці на нашій території не мешкали.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.