дивись.info

Перші порушення на виборах до парламенту: незаконна агітація і проблеми в роботі комісій

Перші порушення на виборах до парламенту: незаконна агітація і проблеми в роботі комісій
Ілюстративне фото.

Сьогодні, 21 липня, в Україні проходять дострокові вибори до Верховної Ради. Спостерігачі вже встигли зафіксувати перші порушення на окремих дільницях.

Про це повідомляє Комітет виборців України на своїй сторінці у Facebook.

Спостерігачі КВУ заявили про незаконну агітацію безпосередньо в день голосування. Так, найбільше агітаційних матеріалів поширюють від імені політичних партій «Слуга Народу», «Опозиційна платформа за Життя», «Опозиційний блок». Поширення таких агітматеріалів також зафіксували від імені ще 5 політичних сил: «Аграрна партія України», ВО «Свобода», «Голос», «ЄС», ВО «Батьківщина», а також від низки кандидатів у одномандатних округах.

Деякі з таких матеріалів було поширено безпосередньо перед днем голосування. Так, у Миколаєві розклеєні агітаційні листівки, виконані в стилістиці політичної партії «Слуга народу», на яких зображено виборчий бюлетень із двома прізвищами кандидатів, одне із яких закреслено.

«У Вінниці в день голосування розміщено агітаційні матеріали від імені «Аграрної партії України», ВО «Батьківщина», партії «Опозиційна платформа За життя», кандидата Олександра Околіта», – йдеться у повідомленні.

Також спостерігачі КВУ відзначили проблеми в роботі окремих комісій у Миколаєві, на Вінничині, Хмельниччині. Тут виявили порушення під час підготовчого засідання, не були розвішані плакати із кандидатами у потрібному місці, у скриньках для голосування не було контрольних талонів тощо.

Не відкрились вчасно й окремі виборчі дільниці. Так, на Вінниччині станом на 08:20 год. в ОВО №11 одна дільниця (№051533) не розпочала голосування, члени комісії перераховують бюлетені. На Кіровоградщині в ОВО №99, дільниця № 350911 відкрилася із запізненням на 15 хв.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.