дивись.info

Вартість археологічних робіт у Підкамені оцінили у 450 тисяч гривень

Вартість археологічних робіт у Підкамені оцінили у 450 тисяч гривень
Фото НДЦ "РАС".

У смт Підкамінь Бродівського району тривають реставраційні роботи монастирського комплексу. Оскільки монастир є пам’яткою національного значення, до робіт  залучили археологів.

Проект втілює Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

«Асоціація органів місцевого самоврядування є одним з партнерів проекту реставрації монастирського комплексу у Підкамені і ми пильно стежимо за тим, аби усі роботи виконувалися згідно з правилами і щоб усі історично та архітектурно цінні елементи були збережені. Під час наради було домовлено, що археологи Рятівної археологічної служби на етапі підготовки благоустрою проведуть дослідження, а також здійснюватимуть подальший археологічний нагляд: тобто стежитимуть за тим як підрядник виконує роботи, а в разі виявлення артефактів проводитимуть необхідні дослідження», – розповіла Галина Литвин, виконавча директорка Асоціації органів місцевого саморядування «Єврорегіон Карпати-Україна».

Приблизна вартість археологічних робіт становить 450 тисяч гривень.

Додамо, учасники наради також погодили графік виконання робіт, зокрема планується, що до осені буде замінено покриття даху вежі, реставровано фасад 5-го ярусу, встановлено освітлення території, а також проведено роботи із благоустрою ділянки.

А вже у серпні  в Підкамені відбудеться концерт духовної музики, що має на меті привернути увагу до проблем збереження пам’яток сакральної спадщини та популяризувати туристичний потенціал монастирського комплексу та місць паломництва українсько-польського прикордоння.

Довідка

Реставрація монастирського комплексу здійснюється у рамках проекту «Транскордонний паломницький маршрут як інструмент промоції спільної історико-культурної спадщини в українсько-польському прикордонні», що реалізується Асоціацією органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна»  за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020.

Проект спільно реалізують: Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» (UA)  – головний партнер, департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації (UA),  Римо-католицька парафія св. Ядвиги в Мокободах (PL), Римо-католицька парафія Різдва Пресвятої Богородиці в Голублі (PL).

Бюджет проекту: 2 101 106,76 євро, в т.ч. грант ЄС: 1 890 996,08 євро. Грант ЄС для України: 962 721,85 євро (понад 30 млн грн).

Ключові заходи: створення та промоція транскордонного паломницького маршруту; реставрація монастирського комплексу в Підкамені (Україна); інвестиційні заходи в Римо-католицькому костелі Святої Ядвіги в Мокободах (Польща);  інвестиційні заходи в Римо-католицькому костелі Різдва Пресвятої Богородиці в Голублі (Польща); промоційна діяльність; освітня кампанія.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.