дивись.info

У Львові понад 100 європейців власноруч створять ікону на склі на згадку про Україну

У Львові понад 100 європейців власноруч створять ікону на склі на згадку про Україну
Фото ілюстративне.

У межах 30-го ювілейного Колоквіуму європейських парафій у Львові 29 липня відбудеться подія рекордного мистецького і сакрального значення — майстер-клас з іконопису на склі. Понад 100 європейців у Львові власноруч створять ікону на склі на згадку про Україну.

Про це повідомили в ЛМР.

«Це буде унікальна масштабна подія — в одному місці зберуться представники різних європейських народів (парафій), які одночасно власними руками створять собі український дарунок, і частинка нашої культури попрямує у домівки різних куточків світу. Усі учасники Колоквіуму, понад 100 осіб, матимуть нагоду доторкнутися до народного малярства, та власноруч спробують написати невеличкий за розміром, але величний за духом і змістом сувенір — оберіг української карпатської хати — образ на склі. Сюжетом для ікони послужила композиція Св. Юрія, який поборює змія. Ця тематика обрана не випадково. Адже, св. Юрій Змієборець є покровителем Львова. Також цей сюжет є одним з найпоширеніших серед образів на склі у Карпатській Україні — Гуцульщині, Покутті та Буковині», — розповідає куратор майстер-класу Уляна Креховець, керівник проектів і програм Іконописної школи «Радруж» УКУ.

Нагадаємо, 30-й ювілейний Колоквіум європейських парафій з 27 липня до 1 серпня збере у Львові духовенство і мирян, які прагнуть надати активного і динамічного життя своїм парафіям.

Місце проведення форуму: семінарія УГКЦ Святого Духа (вул. Хуторівка, 35), молодіжної програми — центр Митрополита Андрея Шептицького (УКУ, вул. Стрийська, 29). У рамках проведення події відбудуться цікаві дискусії, екскурсії у визначні духовні місця Львівщини, відвідини успішних парафій УГКЦ, вечорами проводитимуться «Свята нації», де групи з різних країн зможуть представити свої «національні родзинки», відбудеться майстер-клас з написання ікони на склі.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.