дивись.info

У «Слузі народу» планують запровадити «громадянську конфіскацію»

У «Слузі народу» планують запровадити «громадянську конфіскацію»

Кандидат у народні депутати від Слуги народу, член Національної ради з питань антикорупційної політики Анастасія Красносільська запропонувала ввести «громадянську конфіскацію» незаконних активів.

Про це повідомляє Укрінформ.

За її словами, першочергові антикорупційні ініціативи, які має ухвалити Верховна рада 9-го скликання – введення інструменту цивільної конфіскації незаконних активів чиновників.

«Серед першочергових ініціатив – це необхідність сфокусувати антикорупційний суд на справі топ-корупції. Наприклад, колишнього голову Державної фіскальної служби і т.д. Тому серед першого – антикорупційний суд має бути сфокусований на справах топ-корупції», – заявила Красносільська.

Також, за її словами, серед антикорупційних ініціатив Слуги народу – повернення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення і перезавантаження Національного агентства з питань запобігання корупції.

«Ми всі бачимо, що ввело НАЗК свою так звану автоматичну перевірку декларацій, яка насправді автоматичною не є. Відповідно, наш план перезавантажувати НАЗК – один із перших кроків, вибирати нового одного відповідального керівника за процедурою, схожою з підбором суддів Антикорупційного суду», – заявила вона.

Крім того, Красносільська підкреслила, що ці кроки повинні впроваджуватися паралельно з Антикорупційною стратегією на 2019-2023 роки.

«Можу проінформувати, що Національна рада з питань антикорупційної політики, яка збиралася минулого тижня, вже визначила антикорупційну стратегію одним із пріоритетів роботи до кінця цього року», – поінформувала Красносільська.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.