дивись.info

У Львові безкоштовно тестували на вірусні гепатити

У Львові безкоштовно тестували на вірусні гепатити

Сьогодні, 26 липня, у Львові відбулося безкоштовне тестування мешканців міста на вірусні гепатити.

Про це повідомили в ЛОДА.

Метою акції є привернення уваги громадськості до проблеми людей хворих на вірусні гепатити, а також підвищення обізнаності загального населення щодо шляхів поширення вірусних гепатитів та популяризації відповідальної поведінки.

Організатори роздавали інформаційні буклети і брошури про факти вірусних гепатитів та тенденцію їх поширення в Україні.

В Україні близько 1,5 млн людей мають хронічний вірусний гепатит С. Станом на 1 січня 2019 року в Україні зареєстровано 82 564 осіб, які мають гепатит С.

«Сьогодні ми проводимо безкоштовне тестування на гепатит С. Процедура займає дуже мало часу. Результат відомий вже за 15 хв. Такі акції є вкрай важливими, щоб привернути увагу людей до проблем зі здоров’ям. Потрібно обстежуватись для вчасного лікування. Ми плануємо обстежити близько 100 осіб», – зазначила лікар-епідеміолог Львівського обласного центру громадського здоров’я Олена Левицька.

За словами експерта департаменту охорони здоров’я з епідеміології Оксана Пушкарьової, гепатит – це захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження.

Гепатити B і C є причиною 96% всіх випадків смерті від гепатиту. Загальними симптомами гепатиту є жовтяниця (пожовтіння шкіри та склери очей), темна сеча, надмірна втома, нудота, блювота, біль у ділянці живота. Це захворювання може передаватись: через маніпуляції, пов’язані з контактом із кров’ю (в тому числі татуювання, пірсинг тощо); через незахищені статеві контакти; при народженні від матері до дитини; через використання нестерильного ін’єкційного інструментарію при вживанні наркотиків.

Особи, які отримали позитивний результат, будуть скеровані до відповідних закладів охорони здоров’я для додаткового обстеження та лікування.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.