дивись.info

У команді Зеленського держадміністрації хочуть замінити префектурами

У команді Зеленського держадміністрації хочуть замінити префектурами
Фото: Макс Левин

У партії “Слуга народу” планують провести реформу адміністративного устрою, замінивши державні адміністрації префектурами.

Про це в інтерв’ю LB.ua заявив голова виборчого штабу партії Олександр Корнієнко, пише Українська правда.

За його словами, реформа передбачає “збільшення повноважень влади місцевого рівня і зменшення ролі таких елементів, як держадміністрації”.

Їх, за словами Корнієнка, замінять префектури, “які будуть слідкувати за законністю рішень місцевих рад”.

“При такій моделі … йдеться про укрупнення районів, якими опікуватиметься префект”, – зазначив він і додав, що планується залишити 100 районів.

“У нас є група, яка займається децентралізацією і місцевим самоврядуванням. Щось буде робитися з нуля, щось – доопрацьовано”, повідомив Корнієнко, говорячи про проект реформи.

Він додав, що децентралізація є у програмах усіх політсил і “її підтримують”.

Як відомо, партія “Слуга народу”  готує концепції законопроектів, які планує приймати у Верховній Раді після виборів.

У центральному штабі партії створено 21 робочий комітет за основними напрямами діяльності. Вони займатимуться підготовкою законопроектів.

Як уточнив голова партії “Слуга народу” Дмитро Разумков, комітети працюватимуть за принципом роботи комітетів у парламенті, у них увійшли люди з виборчого списку партії.

Зокрема, напрацьовуються законопроекти у таких напрямах: політична реформа; антикорупційна реформа; безпека і оборона; зовнішня політика і дипломатія; судова реформа; реформа правоохоронних органів; економічна стратегія.

А також податкова, бюджетна, митна, регуляторна політика, публічні фінанси; інноваційна економіка; соціальна сфера; енергетика і тарифи; інфраструктура; екологія; освіта і наука; медицина; гуманітарна політика; децентралізація; аграрна політика; регламент; молодь та спорт; діджиталізація та IT.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.