дивись.info

Львівська дитяча лікарня отримала рентген-обладнання вартістю понад два мільйони гривень

Львівська дитяча лікарня отримала рентген-обладнання вартістю понад два мільйони гривень
Фото: Фонд «Таблеточки»

Фонд «Таблеточки» придбав сучасне рентген-обладнання у львівську дитячу лікарню вартістю 2,1 мільйона гривень. Вже зроблено перші операції.

Про це повідомили у фонді «Таблеточки».

Наприкінці липня благодійний фонд «Таблеточки» поставив у Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр, який розташований у Львові, нову мобільну цифрову рентген-дугу французької фірми Apelem. У перших числах серпня хірурги лікарні вже зробили перші операції за допомогою цього рентген-апарату. Нова рентген-дуга була придбана замість старого апарату 1976 року випуску. Лікарня не могла дозволити собі купити апарат за власний кошт.

Обладнання зробило складні операційні втручання більш безпечними для дітей та допомогло слідкувати за станом пацієнтів у режимі реального часу. Апарат коштує 2,1 млн грн та був придбаний за кошт десятків тисяч українців, які разом з фондом «Таблеточки» допомагають дітям боротися з раком в Україні.

«Ми дуже раді, що отримали таке сучасне рентген-обладнання, яке суттєво скорочує час хірургічних втручань для дітей, – розповів дитячий хірург Західноукраїнського медичного центру Богдан Романишин. – Ми вже зробили 4 операції зі встановлення довготривалих катетерів онкохворим дітям, а також зробили обстеження хлопчика з розривом стравоходу».

За словами хірурга, раніше лікарям доводилося робити рентген старим дідівським методом на плівку та чекаючи по 20-40 хвилин на результат. Під час операцій це значно збільшувало тривалість хірургічних втручань. Завдяки новому апарату тепер можна значно скоротити тривалість операції та підвищити якість її виконання, а також освоїти нові техніки хірургічних втручань у пацієнтів як з онкологією, так і з іншими патологіями.

«За останні 2 роки це третя велика покупка обладнання для українських дитячих лікарень фондом «Таблеточки», – зазначила виконавча директорка фонду Світлана Пугач. – Наша ціль – зменшити навантаження на центральні київські лікарні та надати дітям можливість лікуватися ближче до їхнього місця проживання».

Так, у лютому 2019-го фонд придбав для національній лікарні «Охматдит» мікроскоп для відділення нейрохірургії вартістю 5,5 млн грн. Також 2018 року за підтримки «Таблеточок» та партнерів фонду Західноукраїнський медцентр отримав гематологічний аналізатор для контролю безпечності хіміотерапії вартістю 3 млн грн.

За словами дитячого онколога Західноукраїнського медцентру Романа Кізими, нова рентген С-дуга є вкрай необхідною для лікарні, зокрема для проведення хірургічних втручань у дітей з пухлинами (грудна клітка, черевна порожнина, таз, скелет тощо). Такі операції іноді тривають до 11-12 годин та вимагають негайного рентген-контролю. Рентген С-дуга дозволяє слідкування за станом дітей, що не можуть пересуватися. Це дозволяє завчасно попереджати, наприклад, пневмонії, які є досить розповсюдженим видом ускладнень в онкохворих; коректно встановлювати центральний венозний катетер та порт для введення препаратів під час довготривалого лікування. Донедавна через відсутність такого обладнання катетеризація могла призводити до інфікування, тромбозу та інших ускладнень. Рентген С-дуга потрібна для встановлення ендопротезів (наприклад, у колінних суглобах) дітям, що хворіють на пухлини кісток або пухлини м’язів. Ендопротезування мінімізує ризик ампутації кінцівок та підвищує якість життя дітей після лікування онкохвороби.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.