дивись.info

На Львівщині боржницю аліментів змусили взятися до роботи

На Львівщині боржницю аліментів змусили взятися до роботи

За три роки несплати аліментів жінка заборгувала майже 19 тисяч гривень. За це її відправили на суспільно-корисні роботи.

Про це повідомляє GalNet.

Після розлучення син Ірини залишився з чоловіком. Починаючи із 2016 року, вона мала сплачувати дитині по 600 грн щомісяця. Однак станом на 1 серпня 2019 року жінка заборгувала майже 19 тисяч гривень.

Дрогобичанка Ірина відбуває суспільно-корисні роботи у комунальному підприємстві «Комбінат міського господарства». Робочий день жінки розпочинається о 8 ранку і триває до 17 години. Є обідня перерва – з 12 до 13. Жінка грабає сіно, замітає подвір’я та виконує інші роботи. Заробітня плата Ірини – 3300 гривень. При цьому вся сума, яку отримує жінка, перераховується синові у рахунок погашення боргу.

«Змусити жінку віддати борг стало можливим завдяки законодавчій ініціативі «Чужих дітей не буває», впровадженій у 2018 році», – пояснює начальник Головного територіального управління юстиції у Львівській області Микола Станіщук. Ці законопроекти посилили відповідальність неплатників аліментів.

Тепер за несплату аліментів боржники мають низку обмежень: не можуть керувати транспортом, виїжджати за кордон. Крім того, до боржників можуть застосовуватися примусові суспільно-корисні роботи.

Завдяки цим законодавчим ініціативам лише у 2018 році в Україні стягнули 108 мільйонів гривень заборгованості по аліментах. Натомість станом на серпень 2019 року з неплатників вже стягнули 102 мільйони гривень.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.