Петиція про скасування держфінансування партій майже набрала необхідну кількість голосів

9eb5fe68e2752a991d20ff91a1cdb543_XL

Оприлюднена 23 липня петиція «Скасувати бюджетне фінансування політичних партій в Україні» набрала 24 тисячі 130 голосів з 25 тисяч необхідних.

Автором петиції є Микола Томенко.

«За 2016-2019 роки з Державного бюджету України на діяльність політичних партій виділено майже 1 мільярд 500 мільйонів гривень», – йдеться у петиції.

Зазначається, що левову частку коштів отримали також партії, які не потрапили до новобраного парламенту («Народний фронт», «Радикальна партія Ляшка», «Самопоміч», «Опозиційний блок»).

«Гроші, що надходять з кишень українських громадян, партії витрачають переважно на телевізійну рекламу, якою їхні лідери вітають нас зі святами. На моє переконання, використовувати народні гроші на утримання партій у воюючій, бідній, корумпованій країні – цинічно і неприпустимо.

Відомо, що з 2019 року величезні гроші також отримають партії, які не потрапили до парламенту. Нині за державний кошт фінансуватимуться не лише політичні сили, які подолали 5% бар’єр, а й ті, що набрали 2%. Попередньо, за оцінками експертів, партії отримають такі суми з бюджету за 5 років:

«Слуга народу» — понад 2,685 мільярди;

«Опозиційна платформа» — 705 млн;

«Європейська солідарність» — 545 млн;

«Батьківщина» — 465 млн;

«Голос» — 385 млн;

«Сила і честь» — 270 млн;

«Опозиційний блок» — 200 млн;

«Партія Шарія» — 190 млн;

«Радикальна партія Олега Ляшка» — 170 млн;

«Українська стратегія Гройсмана» — 135 млн;

«Свобода» — 130 млн», – написано у петиції.

Автор звернення зазначає, що загалом на утримання цих партій за 5 років діяльності Верховної Ради український народ повинен витратити близько 5 мільярдів 900 мільйонів гривень.

«Отже, пропоную скасувати або принаймні призупинити законодавчі акти, які передбачають фінансування політичних партій з Державного бюджету. Ці кошти слід скерувати на вирішення вкрай важливих проблем, пов’язаних із безпекою та оборонною міццю держави і якістю життя людей. Зокрема на фінансування армії, освіти, культури, медицини, здорового способу життя», – підсумував автор.

До кінця збору підписів залишилося 77 днів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: