дивись.info

Справа «Роттердам+»: повідомлено про підозру шістьом особам

Справа «Роттердам+»: повідомлено про підозру шістьом особам

У четвер, 8 серпня 2019 року, за процесуального керівництва прокурорів САП детективи НАБУ повідомили про підозру 6 особам, серед яких колишні голова та член НКРЕКП, зловживання яких завдали понад 18 млрд 868 млн гривень збитків.

Про це повідомили у САП.

Правоохоронці встановили, що колишні голова та член Національної комісії, у змові з іншими особами, розробили та прийняли необґрунтований регуляторний акт, реалізація якого завдала споживачам понад 18 млрд 868 млн гривень збитків.

Так, у березні 2016 року службовці прийняли постанову № 289 НКРЕКП «Про затвердження Порядку формування прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії», в якій нормативно закріпили заздалегідь необґрунтовану Методику з визначення вартості енергетичного вугілля, що використовується зазначеними суб’єктами теплової генерації під час виробництва електричної енергії – так звана «формула Роттердам+», створивши умови для штучного зростання ціни продажу електричної енергії в Оптовий ринок електричної енергії.

«Зазначені особи, забезпечивши кожен в своїй мірі прийняття Комісією необґрунтованого регуляторного акту та його подальшу реалізацію в період з травня 2016 року по грудень 2017 року, досягли поставленої мети та зробили можливим одержання впродовж вищезазначеного періоду часу неправомірної вигоди ГК ТЕС, що завдало матеріальної шкоди постачальникам електричної енергії внаслідок завищення прогнозованої та фактичної оптової ринкової ціни на електроенергію, надмірної сплати грошових коштів постачальниками (споживачами) у зв’язку із включенням у вартість енергетичного вугілля необґрунтованих витрат з фрахту й перевалки на усі обсяги використання», – повідомили у САП.

Наразі у вказаному провадженні повідомлено про підозру 6 особам.

Безпосередньо підозра вручена 2 особам – начальнику управління енергоринку НКРЕКП та чинному директору ДП «Оператор ринку», який у період запровадження «Роттердам+» був членом НКРЕКП.

Чотирьом підозрюваним, які наразі перебувають за межами України, повідомлено про підозру в порядку, визначеному КПК України, та викликано до детектива для проведення слідчих та процесуальних дій.

Детективи, за погодженням з прокурорами САП, клопотатимуть про застосування стосовно підозрюваних запобіжних заходів з урахуванням обставин кримінального правопорушення, розміру завданих збитків, ролі та особистого майнового стану кожного підозрюваного.

Досудове слідство у провадженні триває.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.