дивись.info

Готель чи готелі: виконком не погодив будівництво у Парку культури

Готель чи готелі: виконком не погодив будівництво у Парку культури

Виконавчий комітет Львівської міської ради не затвердив внесення змін до свого рішення від 2016 року про погодження будівництва готелю на вул. Лижв’ярській.

Проектом ухвали пропонувалося внести зміни до виданих ТзОВ «Апартготель» містобудівних умов та обмежень, на реконструкцію існуючої будівлі на вул. Лижв’ярській, 1 за рахунок надбудови під апарт-готель. Це рішення давало можливість новій компанії-замовнику будівництва ТОВ «Парк спейс» оголосити міжнародний архітектурний конкурс на проект готелю, як це було обіцяно у середу, під час сам виїзду на ділянку членів виконкому.

Втім, документи, які подав замовник викликали у членів виконкому безліч запитань. Згідно з діючими містобудівними умовами, гранична висота майбутнього готелю становила 34 м. Однак у проекті рішення її пропонувалося встановити уже на рівні 72 м. Як пояснив представник управління архітектури та урбаністики ЛМР, така висота була погоджена на містобудівельній раді.

«Згідно з законодавством, 73,5 м це вже є висотні будівлі. Все що до цієї віжмітки це не висотні будівлі і це інший тип проектування», – пояснила представниця ТОВ «Парк спейс» Алла Шамова.

Своєю чергою начальниця управління охорони історичного середовища Львівської міськради Лілія Онищенко, не змогла пояснити звідки взялася цифра 72.

«На 34 м було розроблене історико-містобудівне обґрунтування. Тобто було прораховано, як цей готель виглядатиме у панорамі міста з різних точок. Його погодило Міністерство культури. Зараз воно відмінене, історико-містобудівне обґрунтування вже не потрібне. Але звідки взялось саме 72 м – думаю це пропозиція замовника», – пояснила Лілія Онищенко.

Вона також висловилася за те, щоб не затверджувати граничну висоту майбутньої будівлі.

«Хай би забудовник проводив міжнародний архітектурний конкурс, не зазначаючи висоту будівлі. Пропоную не зазначати конкретну висоту, бо пізніше ніхто просто не опуститься нижче», – заявила вона.

Ще більше членів виконкому вразила подана замовниками візуалізація майбутнього готелю, на якій було зображено відразу три багатоповерхівки.

Як пояснили представники замовника, зображення не має жодного стосунку до майбутнього проекту, а подали його лише тому, що цього вимагає процедура.

«Є земельна ділянка і є функція. Зараз йдеться лише про функцію. Ми плануємо там робити готель класичний і апарт-готель, ще є завдання зробити багатофункційний публічний простір з конгрес-холом, спорткомплексом і бізнес-центром. Яким чином на цій ділянці буде розподілена ця вся функція, чи це один вищий будинок чи кілька нижчих, це ми доручаємо міжнародним архітекторам», – пояснила Алла Шамова.

Вона також підтвердила, що готель належатиме до мережі Hilton.

Однак пояснення замовників, що будівель може бути кілька категорично не  сподобалися міському голові Андрію Садовому.

«Ця будівля, яка там стоїть завжди була частиною Парку культури. Для того, щоб мати можливість збудувати там готель, місто пішло на певні виняткові умови. І в моїй уяві там стоїть будівля, яка складається з одного корпусу. Там є конгрес-центр, ресторани, спортивні зони, апарт-готель і класичний готель. І це одна будівля. Але для мене зараз є відкриттям, коли ви говорите, що тут може дві чи навіть три будівлі, і що це не є парк. А по законодавству нашому там взагалі можна побудувати житловий будинок під виглядом готелю», – заявив Андрій Садовий.

Після тривалої дискусії, розгляд питання було вирішено перенести на наступну п’ятницю. При цьому Андрій Садовий доручив підготувати новий проект рішення, щоб не вносити змін в існуюче, у якому чітко прописати вихідні умови для майбутнього конкурсу. Він також доручив до цього часу підготувати стратегію розвитку Парку культури, щоб розглянути її одночасно з будівництвом готелю.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.