дивись.info

«Ласий шматок»: майно збанкрутілого винзаводу на Погулянці виставили на аукціон за мізер

«Ласий шматок»: майно збанкрутілого винзаводу на Погулянці виставили на аукціон за мізер

В одному з наймальовничіших куточків міста – в парку «Погулянка» – є закинута будівля колишнього винзаводу. Завод вже давно не працює і схожий на постапокаліптичний об’єкт. Попри це зараз цей ласий шматок землі може стати об’єктом самовільного захоплення недобросовісними підприємцями у зв’язку з останніми подіями.

Історія винзаводу розпочалася 1948 року, коли на місці давнього бровару та ресторації Яна Кляйна було зведено один з перших об’єктів радянської промисловості у Львові — завод «Укрвино».

Підприємство протягом всієї другої половини XX сторіччя було стабільним «середнячком» промисловості радянського Львова. Із розпадом Радянського Союзу, новими економічними реаліями, починається тривала стагнація підприємства. Винзавод було частково розібрано та демонтовано протягом 1999-2003 років.

Сьогодні ці руїни, окрім дослідників та безпритульних зацікавили чи не найбільше забудовників.

 

 

Майно збанкрутілого державного підприємства «Львівське агроторгове підприємство», колишній завод «Укрвино», що на вулиці Погулянка, 26 у Львові, виставили на аукціон за стартовою ціною 5,9 мільйона гривень або 200 тисяч доларів.

«Львівське агроторгове підприємство» у 2016 році було визнано банкрутом, і розпочато ліквідаційну процедуру. Згодом, 2018 року, було проведено судову будівельно-технічну експертизу експертно-розрахунковим бюро ТзОВ «Серб». Згідно з її висновком, всі будівлі ДП «Львівське агроторгове підприємство» знаходились в аварійному стані, фізичний знос становив 80-100%

11 липня 2019 року Господарський суд Львівської області визнав підприємство банкрутом і відкрив ліквідаційну процедуру, а менш ніж через місяць з’явилось оголошення про продаж майна. Торги проводить «Українська універсальна біржа».

Цікаво, що аукціон відбудеться 4 вересня 2019 року у Дніпрі попри наявність у біржі офісу у Львові.

Планують продати цілісний майновий комплекс загальною площею 11 612 кв. м – це 11 промислових приміщень заводу та комунікації. Земельна ділянка не продається. Право власності (користування) на землю до покупця не переходить.

«Покупець самостійно вирішує питання щодо оформлення права власності (користування) земельною ділянкою», – йдеться в оголошенні.

Оголошення про проведення аукціону було розміщено на сайтах Вищого господарського суду України та Міністерства юстиції України: лише 5 серпня поточного року, о 12:26 та 16:07 відповідно. На сайті біржі оголошення про проведення аукціону відсутнє. Останній день прийому заявок був у середу, 7 серпня, до 16.00.

До цього ж часу охочі взяти участь у торгах повинні були сплатити гарантійний внесок у розмірі 10% від стартової вартості майна, тобто 598,56 тис. грн.  Відтак потенційні учасники мали лише дві доби на підготовку документів.

Ліквідатор, арбітражний керуючий Ігор Шимчишин повідомив виданню «Наші гроші. Львів», що такий короткий термін був визначений саме біржею. Однак на біржі цю інформацію заперечили.

Натомість представниця Української універсальної біржі Ольга, яка відмовилася називати своє прізвище, розповіла, що така інформація про кількість днів для реєстрації учасників була запропонована саме ліквідатором. Вона також відмовилася назвати кількість зареєстрованих учасників, посилаючись на конфіденційність цієї інформації. А Ігор Шимчишин сказав, що не володіє цією інформацією.

Виходячи з вищесказаних заяв і таких малих термінів на реєстрацію на торгах, можна зрозуміти, що у представників Української універсальної біржі було на меті «завести» своїх учасників, адже не так багато людей читають сайт Вищого господарського суду України або Міністерства юстиції у розрізі оголошень у справах по банкрутству (а особливо покупців, база ВГСУ не створена для пошуку покупцями об’єктів).

Зацікавлені особи, яким було відомо про проведення цього аукціону, добре розуміють про вартість цієї ділянки і зможуть безконкурентно придбати ці активи. Додамо, що загальна площа землі – близько чотирьох гектарів, вартість якої не тисячі, а мільйони доларів

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.