На Грибовицькому полігоні розпочинають підготовчі роботи до рекультивації
Наближається початок підготовчих робіт із рекультивації Грибовицького сміттєзвалища.
Для цього ЛКП «Зелене місто» провело тендер із закупівлі підготовчих робіт. Відтак, у конкурсі перемогла харківська фірма «Стройтрансавто», яка забезпечить початок робіт для всіх ключових етапів відновлення полігону, про це інформує прес-служба Львівської міськради.
«Робота відбуватиметься з озерами фільтратів. Ми маємо усунути ті, що найближче до тіла полігону, щоб можна було приступити до виположування схилів та формувати підпірні дамби. Підготовчі роботи потрібні, зокрема, щоб на локації почала працювати важка техніка. Вона ж формуватиме „купол“ полігону. Також переможець тендеру підготує майданчик для встановлення обладнання для очистки фільтратів та виконає переміщення маси сміття, яка зсунулася в 2016 році», — розповів директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.
Переможець тендеру також повинен підготувати полігон до початку робіт із дегазації та встановити трансформаторну підстанцію підвищеної потужності (250кВт). Ці підготовчі роботи у Грибовичах є невід’ємною частиною і, фактично, початком комплексної рекультивації сміттєзвалища, яку фінансує ЄБРР.
«Підготовчі роботи до рекультивації будуть втілені до кінця цього року. Це дасть можливість після проведення тендеру ЄБРР на визначення генерального підрядника робіт з рекультивації, відразу, без перерви, розпочати всі інші роботи. Йдеться, зокрема, про формування технологічного екрану, встановлення геомембрани та виположування схилів. Паралельно відбуватиметься дегазація», — додав Вадим Ноздря.
Нагадаємо, рекультивація Грибовицького сміттєзвалища є частиною комплексного плану вирішення проблеми поводження з твердими побутовими відходами у Львові. Через два роки у місті збудують перший в Україні сучасний сміттєпереробний комплекс із європейською технологією механіко-біологічної переробки відходів, рекультивують старий полігон та впровадять нову систему поводження з відходами. Вона передбачатиме сортування сухого та вологого сміття, вторинної сировини та облаштування окремих майданчиків для збору електроніки, великогабаритного і будівельного сміття. Вже цього року відкриється станція компостування органічних відходів. Загалом для реалізації всіх цих цілей місто отримало 25 мільйонів євро кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку, 10 мільйонів євро гранту — безповоротної фінансової допомоги від екологічних фондів. Внесок міста — 6,75 мільйона євро.