дивись.info

Невакцинованих дітей не пускатимуть у школи і дитсадки, – МОН

Невакцинованих дітей не пускатимуть у школи і дитсадки, – МОН
Ілюстративне фото

Виняток становлять діти, що мають медичні протипоказання до вакцинації. Їх спрямований захищати колективний імунітет.

Невакциновані діти, за винятком тих, які мають медичні протипоказання до вакцинації, не зможуть відвідувати дитячі садки та школи, – повідомляє прес-служба МОН.

Таке розпорядження виконується згідно з законом України. Право не допускати невакцинованих дітей до освітніх закладів підтвердив і Верховний суд, – йдеться у повідомленні.

Відповідно до календаря щеплень діти до 6 років повинні мати щеплення проти гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту та краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та Хіб-інфекції. У 6 років дітям роблять ревакцинацію проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту.

Якщо в дитини є протипоказання, їй надається відповідна довідка на підставі даних обов’язкового медичного профілактичного огляду дитини за участю лікаря педіатра та інших лікарів-спеціалістів.

«Дітей, які мають протипоказання до щеплення, мусить захищати колективний імунітет. Він формується, коли 95-98% людей у суспільстві вакциновані. В таких умовах інфекція просто не має, де поширюватися», – додала очільниця МОЗ Уляна Супрун.

Зазначається, що у випадку, якщо батьки раніше зробили фальшиві довідки про щеплення, вони можуть безперешкодно та безоплатно вакцинувати дітей. Для цього потрібно просто звернутися до свого сімейного лікаря або педіатра.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.